Windows 10 Sürüm 1903 Sistemde Yavaşlık

Datronaero

Kilopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600 - B450M-K - RX590 Nitro+ - 2x16 GB RAM - Samsung 870 EVO 500GB SSD - ADATA SX6000LNP 256GB Nvme M.2 - Seagate ST2000DM008 2TB HDD - TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB HDD - Seagate Expansion Desktop 6 TB Harici Harddisk
Merhaba arkadaşlar. Dün yaklaşık bu saatlerde bilgisayarımı sıfır kurulum olarak Windows 10 Sürüm 1903 yükledim. 1 günde deneyimlediğim kadarıyla sistemde aşırı bir yavaşlık söz konusu. Örnek olarak dosya gezgininden bir yeri açmaya çalıştığımda yaklaşık 10-15 saniye bekleyip öyle açılıyor. Chrome sürekli kendi kendine kapanıp açılıyor veya hata veriyor. Oyunlarda takılmalar veya donmalar mevcut. Benden başka böyle bir sorun yaşayan var mı?

Merhaba arkadaşlar. Dün yaklaşık bu saatlerde bilgisayarımı sıfır kurulum olarak Windows 10 Sürüm 1903 yükledim. 1 günde deneyimlediğim kadarıyla sistemde aşırı bir yavaşlık söz konusu. Örnek olarak dosya gezgininden bir yeri açmaya çalıştığımda yaklaşık 10-15 saniye bekleyip öyle açılıyor. Chrome sürekli kendi kendine kapanıp açılıyor veya hata veriyor. Oyunlarda takılmalar veya donmalar mevcut. Benden başka böyle bir sorun yaşayan var mı?
Windows 10 1903 sürümü çok sıkıntılı sürüm ayrıca tamamen güncelleme yapılmadan, yüklenilmemesi gerek.

Aynı sıkıntı bende de var. Aşırı olmasa da belirgin bir kasılma var hemen hemen her noktada.
Hatta bu metinleri yazarken bile hissediliyor. 1809' a geçicem.

Açtığım konuya bakmanı öneririm bende şimdi bu sorunla uğraşıyorum

1903 sürümüne henüz geçmeyin. Ben güncellemeleri duraklattım. Beni format atmak durumunda bıraktırdı. Aynı 1 Mayıs 2019'da yaptıkları güncelleme gibi... Microsoft'un her güncellemesi artık böyle gibi, iyice işi batırıyorlar.

1903 sürümüne henüz geçmeyin. Ben güncellemeleri duraklattım. Beni format atmak durumunda bıraktırdı. Aynı 1 Mayıs 2019'da yaptıkları güncelleme gibi... Microsoft'un her güncellemesi artık böyle gibi, iyice işi batırıyorlar.

Bir kere yapmış bulundum. Şuan 1809 iso dosyası arıyorum. Bulabilsem direk 1809'a geçeceğim.

Ben de SSD'li laptop kullanıyorum. 1903 sürümünü temiz kurulum yaptım. Windows simgesine, arama çubuğuna vs basınca 2-3 saniye gecikmeyle açılıyor. Kasılma hissini hissediyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı