Windows 10 temiz kurulum

Viertma

Centipat
Daha fazla  
Laptopa temiz kurulum yapmak istiyorum ama kafamda deli sorular.

Öncelikle Monster'dan alırken yanında Windows 10 da aldım. Ama e-postayla gelen ürün anahtarına erişimim yok dolayısıyla her şeyi silersem Windows 10 gidecek diye korkuyorum. Windows 10 kullandığım e-mail'e bağlanıyormuş galiba ama emin olmadığımdan yapmadım.
İkinci olarak Media Creation Tool'mu Rufus'mu UEFI Windows 10 USB Hazırlama Rehberi rehbere göre Rufus kullanılıyor ama aynı işi Media Creation Tool'da yapmıyor mu? Üstelik Windows'un kendi uygulaması.
Ve son sorum temiz kurulum yaparken BIOS güncel olması gerekir mi? Monster bilgisayar olduğu için sitesinde BIOS güncellemelerini paylaşmıyor başka türlü buluna biliyor mu bilmiyorum.
Mail attım ama pek geri dönüş alamadım. BIOS sürümü güncel olmazsa sorun çıkar mı?

Biraz uzun oldu umarım cevaplarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tool buradan indirdiğim toolla USB'ye kurunca otomatik, USB hazır oluyor mu?
Evet.
Seçeneklerden usb seçilecek. Araç indirdikten sonra sana söyler.
Evet.

Seçeneklerden usb seçilecek. Araç indirdikten sonra sana söyler.

Son düzenleme:
Delirmeye gerek yok çözüm Technopat 'ta!

Gaza gelip direk link paylaştım sorularınıza da cevap vereyim :D

1- Ürün anahtarına erişiminiz olmasa bile ufak paralara lisans alabilirsiniz. Tam fiyatı bilmiyorum ama şu an zamlarla beraber 50-60 olmuştur belki.

2-Bunca yıllık hayatımda Rufus kullandım ve pişman olmadım, pişman olanını da görmedim. Gönül rahatlığı ile Rufus kullanabilirsiniz.

3-Zaten yeni almışsınız BIOS son sürüm değilse bile zaten yenidir. Bir problem çıkmaz. Temiz kurulumdan sonra isterseniz BIOS güncellersiniz.

Laptopa temiz kurulum yapmak istiyorum ama kafamda deli sorular.

Öncelikle Monster'dan alırken yanında Windows 10 da aldım. Ama e-postayla gelen ürün anahtarına erişimim yok dolayısıyla her şeyi silersem Windows 10 gidecek diye korkuyorum. Windows 10 kullandığım e-mail'e bağlanıyormuş galiba ama emin olmadığımdan yapmadım.
İkinci olarak Media Creation Tool'mu Rufus'mu UEFI Windows 10 USB Hazırlama Rehberi rehbere göre Rufus kullanılıyor ama aynı işi Media Creation Tool'da yapmıyor mu? Üstelik Windows'un kendi uygulaması.
Ve son sorum temiz kurulum yaparken BIOS güncel olması gerekir mi? Monster bilgisayar olduğu için sitesinde BIOS güncellemelerini paylaşmıyor başka türlü buluna biliyor mu bilmiyorum.
Mail attım ama pek geri dönüş alamadım. BIOS sürümü güncel olmazsa sorun çıkar mı?

Biraz uzun oldu umarım cevaplarsınız.
Hocam sizin aldığını W10 eskidir siz siteden direk Usb atın en güncel sürümü Rufus programına gerek yok. Eğer olmazsa key kutulu almadınız mı ki?.
Hocam sizin aldığını W10 eskidir siz siteden direk Usb atın en güncel sürümü Rufus programına gerek yok. Eğer olmazsa key kutulu almadınız mı ki?.
Laptopun tam adını yazın onun sitesinden driverları güncelleyin yardımcı driver booster gibi programlar kullanmayın. Hocam yanlış yapmayın laptopların çok üretiliyor aynı isimde sonları değişiyor dikkat edin tam adına girerek sitesinden güncelleme yapın.

Hocam sizin aldığını Windows 10 eskidir siz siteden direk USB atın en güncel sürümü Rufus programına gerek yok. Eğer olmazsa key kutulu almadınız mı ki?

Laptopun tam adını yazın onun sitesinden driverları güncelleyin yardımcı Driver Booster gibi programlar kullanmayın. Hocam yanlış yapmayın laptopların çok üretiliyor aynı isimde sonları değişiyor dikkat edin tam adına girerek sitesinden güncelleme yapın.

Siteden dediğiniz Microsoft sitesinde Media Creation Tool'mu yoksa 5 GB ISO dosyasını direk USB atınca oluyor mu? Media Creation Tool sorma sebebim direkt bu bilgisayarda kuracağımdan belki Windows 10 olduğundan formattan sonra ürün anahtarı istemeden kurar mı diye, Kutulu değil dijital kopya. Sürücülerde güncel bir tek uzun zamandır ekran kartı güncelleyemiyorum hata veriyordu.
Delirmeye gerek yok çözüm Technopat'ta!

Gaza gelip direk link paylaştım sorularınıza da cevap vereyim :D

1- ürün anahtarına erişiminiz olmasa bile ufak paralara lisans alabilirsiniz. Tam fiyatı bilmiyorum ama şu an zamlarla beraber 50-60 olmuştur belki.

2-bunca yıllık hayatımda Rufus kullandım ve pişman olmadım, pişman olanını da görmedim. Gönül rahatlığı ile Rufus kullanabilirsiniz.

3-zaten yeni almışsınız BIOS son sürüm değilse bile zaten yenidir. Bir problem çıkmaz. Temiz kurulumdan sonra isterseniz BIOS güncellersiniz.

O lisans ileride sorun çıkardığını duymuştum ayrıca 1000 TL verip Windows 10 aldım bir daha para vermek istemiyorum. Alalı 2 yıl oluyor BIOS sürümünün 2019'dan kalma ondan.

O lisans ileride sorun çıkardığını duymuştum ayrıca 1000 TL verip Windows 10 aldım bir daha para vermek istemiyorum. Alalı 2 yıl oluyor BIOS sürümünün 2019'dan kalma ondan.
Lisans sorun çıkarmaz çünkü orijinal lisans. BIOS yüzünden de sorun yaşamazsınız çünkü sisteminiz zaten UEFI. Yani rahatlıkla rehberden Windows 10 kurabilirsiniz. Ha siz illaki kendi Windows lisansınızı isterseniz ona saygı duyarım. O zaman da mecbur maile dönüş bekleyeceksiniz.

Siteden dediğiniz Microsoft sitesinde Media Creation Tool'mu yoksa 5 GB ISO dosyasını direk USB atınca oluyor mu? Media Creation Tool sorma sebebim direkt bu bilgisayarda kuracağımdan belki Windows 10 olduğundan formattan sonra ürün anahtarı istemeden kurar mı diye, Kutulu değil dijital kopya. Sürücülerde güncel bir tek uzun zamandır ekran kartı güncelleyemiyorum hata veriyordu.

Windows 10 indirirken aracı indirip kuracaksınız usb belleğe ve temiz kurulum yaptığınızda güncel driverda dediğim gibi kendi laptopun sitesinden indirip kurmanız gerekiyor. Biraz araştırın unutulan key Windows ta nasıl bulabilirim diye bulunuyordu yanılmıyorsam.

Windows 10 indirirken aracı indirip kuracaksınız USB belleğe ve temiz kurulum yaptığınızda güncel driverda dediğim gibi kendi laptopun sitesinden indirip kurmanız gerekiyor. Biraz araştırın unutulan key Windows'ta nasıl bulabilirim diye bulunuyordu yanılmıyorsam.

Tool buradan indirdiğim toolla USB'ye kurunca otomatik, USB hazır oluyor mu?

Evet.

Seçeneklerden USB seçilecek. Araç indirdikten sonra sana söyler.

Zaten bulmuştum ama yine de sağ ol.

Bir de son bir şey soracaktım Windows 10 tekrar kurarken disk seçme yerinde temiz kurulum için ayrılmış diğer küçük bellekleri silip yeni deyip tekrar açıcaz değil mi?

Geri
Yukarı