Windows 10 UEFI kurulum nedir?

mngun

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem dizeceğim 3000 TL'lik. Bütçeyi fazla zorlamamak için Windows satın almayacağım şimdilik. Bu UEFI kurulum ne oluyor tam olarak? Deneme sürümü mü yoksa etkinleştirme istiyor mu? Korsan yerine mi geçiyor? Cevaplarsanız sevinirim.

Bununla birlikte başka bir soru daha sormak istiyorum. Şu an laptop kullanıyorum. İlk aldığımda 8.1'di yükselttim 10'a. Lisans anahtarı Retail lisans kodunu topladığım PC'de kullansam Windows 10 etkinleşir mi? Bir de onu denemek istiyorum. Retail olursa olabilir demişti biri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır etkinleşmez. O lisanlar tek kullanımlık. UEFI kurulumu yaptıktan sonra, 70-80 TL'ye CD Key alıyorsunuz ve etkinleştiriyorsunuz. Korsan yerine geçmiyor.

UEFI bios'da bulunan bir özellik eğer sen de varsa aktif et ve UEFI kurulum yap çünkü bazı avantajları var. Technopat da anlatımı mevcut.

Benim anakartımın modeli MSI B250M BAZOOKA Intel B250 Soket 1151 DDR4 2113Mhz USB 3.1.Bunun bios mu uefi mi olduğunu nerden anlayacağım ?Uefi için ayrı bir ayar yapmam gerekiyormu?Usbyi kasaya takıp kasayı açtığımda direk uefi kurulum mu açılacak?Son olarak bu anakart için uefi ekranı hangi F tuşuyla açılıyor?(F12,F8 tuşları gibi)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı