Windows 10 ve Android Dual Boot

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
Sistem Özellikleri:
Xeon E5450
Foxconn G41MXE
6 GB 1066 MHZ DDR2 RAM
MSİ GTX 750Tİ
120 GB SSD (60 GB Boş alan)
Kurulu Windows 10 Sürümü 20SH
Diğer işletim sistemi PrimeOS (PrimeOS kaldırılırsa boş alan 90 GB)

Hali hazırda kurulu olan PrimeOS pek kararlı değil ve oyunlarda sorun çıkıyor. Tavsiye edebileceğiniz daha kararlı ve Asphalt 9 gibi oyunları açabilen bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz? Tek tek denemektense konu açmayı tercih ettim. Teşekkürler...

Sistem Özellikleri:
Xeon E5450
Foxconn G41MXE
6 GB 1066 MHZ DDR2 RAM
MSİ GTX 750Tİ
120 GB SSD (60 GB Boş alan)
Kurulu Windows 10 Sürümü 20SH
Diğer işletim sistemi PrimeOS (PrimeOS kaldırılırsa boş alan 90 GB)

Hali hazırda kurulu olan PrimeOS pek kararlı değil ve oyunlarda sorun çıkıyor. Tavsiye edebileceğiniz daha kararlı ve Asphalt 9 gibi oyunları açabilen bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz? Tek tek denemektense konu açmayı tercih ettim. Teşekkürler...
Linux öneririm. Ama hangi sürümü kullanacağınız size kalmış.

Phoenix os var fakat onun da pek stabil olduğu söylenemez. Bide yanış bilmiyorsam PrimeOS dahili ekran kartını kullanıyor bir ayar yaparak harici ekran kartını kullanmasını sağlıyordun çünkü sisteminiz Arm tabalı işlemci olarak Snapdragon 855'den güçlüdür büyük ihtimal. Sıkıntı çıkarmaması gerkiyordu.

Asphalt 9, Windows Store üzerinde zaten var. Oradan indirip oynayabilirsiniz.

Android türevlerinin PC tarafında düzgün çalışmamasının ana sebebi kullandıkları mimarinin farklı olmasından kaynaklı. Aslında sistem ARM olarak hazırlanıyor ama siz gidip x86/64 çıktısı alıyorsunuz, haliyle bazı kodlarda hata oluşuyor ya da farklı yorumlanıyor.

Mümkün olduğunca masaüstü oyunu olarak arayın, ya da emülatör aracılığı ile oynayın.

Android türevlerinin PC tarafında düzgün çalışmamasının ana sebebi kullandıkları mimarinin farklı olmasından kaynaklı. Aslında sistem ARM olarak hazırlanıyor ama siz gidip x86/64 çıktısı alıyorsunuz, haliyle bazı kodlarda hata oluşuyor ya da farklı yorumlanıyor.

Mümkün olduğunca masaüstü oyunu olarak arayın, ya da emülatör aracılığı ile oynayın.
Emülatörler çok ağır ve düşük performanslı PrimeOS emülatörlere kıyasla 3 kattan fazla performans veriyor.

Evet var ama Google hesabımdaki ilerlemeyi X-BOX'a taşıyamam maalesef. Diğer oyunlarda buna dahil.

Emülatörler çok ağır ve düşük performanslı PrimeOS emülatörlere kıyasla 3 kattan fazla performans veriyor.
Kullandığınız bilgisayara göre değişir, sonuç olarak emülatörler orijinal ARM komutlarını x86 üzerinde gerçek zamanlı işlemeye çalıştığı için ağır olmaları normal, ayrıca daha stabiller.

Evet var ama Google hesabımdaki ilerlemeyi X-BOX'a taşıyamam maalesef. Diğer oyunlarda buna dahil.
Bu nedenle birçok oyun birden fazla giriş yöntemi sunuyor. Facebook üzerinden ilerlemeleriniz taşınabiliyor olmalı, bir deneyin isterseniz.

PrimeOS'da ne gibi sorunlar yaşadın belki çözümünü bulabiliriz.
Oyun açılırken görüntüde bozulma, play store'dan indirirken kendi kendine indirmenin iptal olması, paket yükleyiciden oyunu yüklemeyi denedim yüklendi ama oyun dosyalarını güncelleyemiyor. Wi-fi bağlantısı istiyor, mobilden (ethernet) devam et diyorum oyunu tekrar açtığınızda güncelleme başlayacak diyor ama tekrar açtığımda aynı şeyleri tekrar ediyor.
Diğer sorunlar şöyle, ara sıra arayüz kendini tekrar başlatıyor, chrome çalışmıyor, system webview chrome'u desteklemiyor büyük ihtimalle, Google system webview yüklesem de sistem tarafından algılanmıyor (yokmuş gibi davranıyor) gömülü olanı silince tarayıcıların fişi çekiliyor ve tekrar sisteme gömsem de artık işlevsiz hale geliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı