Çözüldü Windows 10 WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fysterio

Decapat
Sistemimi yeni topladım ve Windows'un sitesinden Windows 10 işletim sistemi kurdum. Bilgisayarı açtıktan sonra rastgele zamanlarda bu mavi ekran hatasını alıyorum ve yüzde 0'da kalıyor sürekli. Nedir bunun çözümü?

Sistemim:

* i5 9600K
* MSI z370 tomahawk
* HyperX Predator 3000 MHz dual channel
* RTX 2060

1556631409801682632529036562674.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows update kapatıp MSI live update ile sürücüleri güncelledikten sonra mavi ekran almadım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Merhaba maalesef minidump diye bir klasör yok, ayarları da açık. Yeni kurdum sistemi herhangi bir temizlik programı da yok. Acaba mavi ekranda yüzde 0 kaldığı için olabilir mi?
Ama Aida raporunu alabildim işinize yararsa.

Aida raporundan hataya dair bir bilgi bulamadım. Windows sürümünüz eski, 1903'e güncelleyin:

Güncelledim Windows'u ama aynı mavi ekran devem ediyor, bir de rastgele zamanlarda donma oluyor ve restartlamadan düzelmiyor. BIOS'dayken de donabiliyor Windows'da dolaşırken de.

Güncel Aida64 raporu da bu: Report.htm

Bilgisayarımı dün topladım, sürekli bu mavi ekranı alıyorum ve %0'da kalıp reset atmadan düzelmiyor. Bunun dışında bilgisayar bazen kitleniyor ve kapatıp açmadan kendine gelmiyor. Bu kitlenme BIOS ekranında da olabiliyor Windows'dayken de. RAM'lere memtest yaparken bile oldu. Gelelim çözüm için denediklerime:

BIOS'u sıfırladım, sürücüleri güncelledim, Windows'u sürüm 1903'e güncelledim, RAM'leri tek tek takıp denedim, BIOS'u güncelledim. Hiçbiri fayda etmedi. Bunun dışında ayarları açık olmasına rağmen minidump dosyası da oluşmuyor.

* i5 9600K
* MSI Z370 Tomahawk
* Hyperx Predator Black 3000MHz 16GB (2x8) HX430C15PB3K2/16
Aida raporum : Report.htm

Ayrıca yeni farkettim, RAM'lerim anakartın sitesinde gözükmüyor. Site : Support For Z370 TOMAHAWK | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

1556631409801682632529036562674.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı