Windows 10 Wi-Fi Ağında dosya paylaşırken düşük hız

progsmplus2019

Femtopat
Daha fazla  
Birbirine Wi-Fi ile ve tek bir modem ile bağlı 4 bilgisayar var. Bu 4 bilgisayarda da Update'leri yapılmış Windows 10 var. Bu bilgisayarlar modeme 130 MB ile bağlanıyor ve mevcut internet ban genişliğine göre internete bağlanırken bir hız problemi yaşamıyorlar.

Ancak paylaştıkları bir klasörden dosya kopyalarken minimum 300 Kb/sn ile Max 2 Mb/sn hızda doya kopyalayabiliyorlar. Aynısını farklı bir ağda denediğimde yine Wi-Fi ile aynı ağa bağlı bilgisayarlarda bu hız 9-6 Mb/sn ile dosya kopyalama yapabiliyorum. İlk bahsettiğim ağın modemi değişti sorun yine aynı Windows'da yapılabilecek bulduğum bütün ayarları denedim ama bir türlü ağ içi bu yavaş hız sorununu çözemedim. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle şunlardan emin olmamız gerekiyor zira bu tarz ağ yapılarında her zaman hız en yavaş cihaz kadar oluyor.

Bu nedenle aşağıdaki soruları cevaplamalıyız.
  • Modem/Router kaç Mbps destekliyor?
  • Modem/Router kaç Mbps kablosuz bağlantı destekliyor?
  • Veri aktaran bilgisayar kaç Mbps hız destekliyor?
  • Veri alan bilgisayar kaç Mbps hız destekliyor?
  • Bu iki bilgisayar ve modem birbirine ne kadar mesafede bağlı ve bağlantı hızları ne durumda?
  • Kullandığınız paylaşım yöntemi nedir?

cevap için teşekkürler, bende ilk olarak bu dediğiniz özellikleri kontrol ettim , işin ilginci bu ağdaki tüm bilgisayarların internet download hızları paylaşımdaki dosyaları indirme hızından çok daha fazla.Bilgisayarlar aynı dükkan içinde hatta karşılıklı masalarda.modeme en düşük bağlantı hızı 130mbs.modem hızı max 350mbs.bilgisayarlarda antivirüs firewall vesaire yok.bu ağın hızını clientların ağ arasındaki veri hızını kontrol edebileceğim bir uygulama varmı acaba? bir türlü işin içinden çıkamadım.

Geri
Yukarı