Windows 10, Windows 7 ve Manjaro Linux aynı anda nasıl kullanılır?

Hocam siz anlamadınız. Ben dualboot yapmayı biliyorum ancak iki Windows 1 Linux sistem kullanmak istiyorum. Yani 3 işletim sistemi oluyor

Hocam hiç kullanmadığım bir program onu nasıl yapıyoruz
İstediğiniz kadar işletim sistemi ekleyebiliyorsunuz yeterki disk bölünmüş olsun anlatımları var YouTube'da. Linux kısmını görmez ise Syslinux seçerek tanımlama yapın.

Diskinizde bu 3'ü için yeterli depolama alanı bulunuyor mu?
Eğer önce Windows'ları sonra Linux'u kurarsanız, Linux başlarken sizin karşınıza 3 tane seçenek çıkacak. Oradan istediğiniz işletim sistemini seçersiniz.

Hocam biliyorum fazla yordum ama bir tane örnek video atar mısınız :D

Hocam şöyle düşünün, mesela 1TB diski 250GB 4'e böldünüz. ABCD harfleri atadınız diyelim. A bölümüne Windows 10 b bölümüne Windows 7 kurdunuz. Kullanacağınız Linux dağıtımının sitesindeki yönergelere göre de C bölümüne Linux kuracaksanız.

Hocam şöyle düşünün, mesela 1TB diski 250GB 4'e böldünüz. ABCD harfleri atadınız diyelim. A bölümüne Windows 10 b bölümüne Windows 7 kurdunuz. Kullanacağınız Linux dağıtımının sitesindeki yönergelere göre de C bölümüne Linux kuracaksanız.

Anladım hocam ancak bir sorum var Linux kendi Bootloader'ını kuracak bu 3'ünü nasıl Windows 10 Bootloader ına tanıtabilirim?

Anladım hocam ancak bir sorum var Linux kendi Bootloader'ını kuracak bu 3'ünü nasıl Windows 10 Bootloader ına tanıtabilirim?

İşte o yüzden boot sırasında Linux Bootloader'i başlamalı. Orada size kendisi sunacak zaten hangisini açayım diye.

Eğer Windows boot kısmında bunları görmek istiyorsanız EasyBCD ile yapabilirsiniz Linux kısmında zaten otomatik tanımlıyor. EasyBCD ile eklerseniz bu şekilde Windows boot menüde geliyor .
1638243437_Hur-man-konfigurerar-startmenyn-for-Windows-med-EasyBCD.png

Bu da linuxun otomatik tanımladığı.

4pgIy.jpg

Geri
Yukarı