Windows 10, Windows 8.1'den daha sorunlu çalışıyor

karadayiii

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhabalar,

UEFI BIOS ayarları için işletim sistemini tekrardan kurmam gerekiyordu. Bu bahane ile birlikte Windows 8.1 yerine artık Windows 10 kurayım dedim. Fakat memnun kaldığım söylenemez. Sorunlarım şu şekildedir:

-Windows 8.1 sistemini kullanırken parola ekranına 8-9 saniye gibi bir süre içerisinde hızlı bir şekilde erişebilirken (SSD kullanmıyorum) Windows 10'da 1 dakika gibi bir sürede anca o ekranı görebiliyorum

-İlk zamanki açılış kapanışlarda olur dedim fakat Windows 10 parola ekranından önce her zaman "Lütfen bekleyin" yazısı çok zaman alıp bekliyor.

-Parola ekranında şifreyi yazmadan önce bilgisayarda donmalar oluyor, parola yazma ekranından önce kullanıcı karşılayan fotoğrafı geçip şifremi girmek istediğimde 2-3 saniyelik tepkisizlikler oluyor.

Sistem Özelliklerim:
  • Üretici & Model: Victor Gaming G451
  • Detaylı CPU modeli: Intel Core i5-4210M CPU 2.60 Ghz
  • Grafik Aygıtları: Intel(R) HD Graphics 4600 - NVIDIA GeForce GTX 850M
  • Ağ Aygıtları: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160
  • Disk ve RAM: 500GB HDD & 8GB DDR3 1600MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bir ekleme yapayım, windows 10'a geçeli yıllar oldu fakat hala unutmam, eskiden windows kilitliyken bir tuşa bastığımda onu direk şifre girme yerine yazardı, yani daha iyi anlatmak gerekirse ekranda kilit ekranı resmi var diyelim, ben direk klavyeden şifremi yazarak açabilirken Windows 10'da klavyeye bastığımda önce ekran kayıyor, daha sonrasında şifremi yazabiliyorum.

Ayrıca Windows 8.1'in başlangıç menüsünü beğenen bir tek ben olamam sanırım :D Çok hoşuma gidiyordu o kocaman tile'lar işimi çok kolaylaştırırdı, özellikle dokunmatik ekranınız varsa direk aşağı çekip tüm uygulamaları görebiliyordunuz harikaydı.

Windows 10 yapmıştım bilgisayarımı ve 25 saniye açılış süresi alıyordum SSD'm varken ve Sistemim içine kuruluyken bende 8.1 neden kurmuyorum dedim kurdum şimdi 6 saniyede açılıyor.
sistemim: CPU:i3-7100 GPU:Gigabyte gaming RX 570 4 GB SSD:TOSHİBA TR200 240 GB HDD:WD Blue 2 TB + 1 TB SEAGATE expansion + 500 GB TOSHİBA HDD 32 MB. RAM:12 GB(8+4) 2400 MHZ DDR4 ANAKART:ASUS h110m-k PSU:THERMALTAKE SMART 500W 80+. böyle bir sistemle bile Windows 10'dan şikayetçiysem siz düşünün.

Windows 10 yapmıştım bilgisayarımı ve 25 saniye açılış süresi alıyordum SSD'm varken ve Sistemim içine kuruluyken bende 8.1 neden kurmuyorum dedim kurdum şimdi 6 saniyede açılıyor.
sistemim: CPU:i3-7100 GPU:Gigabyte gaming RX 570 4 GB SSD:TOSHİBA TR200 240 GB HDD:WD Blue 2 TB + 1 TB SEAGATE expansion + 500 GB TOSHİBA HDD 32 MB. RAM:12 GB(8+4) 2400 MHZ DDR4 ANAKART:ASUS h110m-k PSU:THERMALTAKE SMART 500W 80+. böyle bir sistemle bile Windows 10'dan şikayetçiysem siz düşünün.
Bende 8.1 kurdum şuan çok iyi çalışıyor . G4600 ve RX 550 var .

ben rx 470'li sistem kullanıyorum.windows 8.1 için en son verdiği driver güncellemesi 2017 yılına ait.windows 10 ve windows 7 için her ay yeni güncelleme çıkıyor.bu nedenle windows 10 kullanıyorum yoksa windows 8.1 en hızlı windows sürümü.

ben rx 470'li sistem kullanıyorum.windows 8.1 için en son verdiği driver güncellemesi 2017 yılına ait.windows 10 ve windows 7 için her ay yeni güncelleme çıkıyor.bu nedenle windows 10 kullanıyorum yoksa windows 8.1 en hızlı windows sürümü.

Çok fark olur mu acaba ekran kartında. Rx 480 için windows 10 da sürekli güncelleme geliyor .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı