Windows 10, Windows 8.1'den daha sorunlu çalışıyor

Çok fark olur mu acaba ekran kartında. Rx 480 için windows 10 da sürekli güncelleme geliyor .
[/QUOTE
geçenlerde kendi kartım için 2018 yılında yayınlanmış bir driver kurdum.msi afterburner gpu kullanımını devamlı %0 gösteriyordu.eski driveri kurunca gpu kullanım yüzdesi düzeldi ama gta 5 oynarken 6-8 fps düşüş gördüm.başka oyun denemedim ve tekrar güncel driver yükledim.

Yorumları okurken tekrardan Windows 8.1 kurasım geldi 🙂 Yedek alıp tekrardan driver, dosyalar vs. gibi şeylerle uğraşmasam 8.1 sürümüne dönerim...

Merhabalar,

UEFI BIOS ayarları için işletim sistemini tekrardan kurmam gerekiyordu. Bu bahane ile birlikte Windows 8.1 yerine artık Windows 10 kurayım dedim. Fakat memnun kaldığım söylenemez. Sorunlarım şu şekildedir:

-Windows 8.1 sistemini kullanırken parola ekranına 8-9 saniye gibi bir süre içerisinde hızlı bir şekilde erişebilirken (SSD kullanmıyorum) Windows 10'da 1 dakika gibi bir sürede anca o ekranı görebiliyorum

-İlk zamanki açılış kapanışlarda olur dedim fakat Windows 10 parola ekranından önce her zaman "Lütfen bekleyin" yazısı çok zaman alıp bekliyor.

-Parola ekranında şifreyi yazmadan önce bilgisayarda donmalar oluyor, parola yazma ekranından önce kullanıcı karşılayan fotoğrafı geçip şifremi girmek istediğimde 2-3 saniyelik tepkisizlikler oluyor.

Sistem Özelliklerim:
  • Üretici & Model: Victor Gaming G451
  • Detaylı CPU modeli: Intel Core i5-4210M CPU 2.60 Ghz
  • Grafik Aygıtları: Intel(R) HD Graphics 4600 - NVIDIA GeForce GTX 850M
  • Ağ Aygıtları: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160
  • Disk ve RAM: 500GB HDD & 8GB DDR3 1600MHz
Hocam HD Tune ile Health kısmını paylaşırmısın? Birde Error scan ve bencmark testlerini yap. https://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe

SSD olmayanlar için Windows 10 tam bir eziyet. SSD imi garantiye verdiğim de anlamıştım bu durumu. Windows 8.1 daha stabil geldi bana doğrusu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı