Windows 10 Wireless Lan "Please Enable Network Adapter" Sorunu

msi5563

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Windows 8.1 Pro kullanıcısıydım Windows 10'a geçtim.
İnternetim var adaptörüm Enable Aygıt yöneticisinde tanımsız bir kart görünmüyor. Wifi kartımı silip tekrardan yükledim haliyle Windows 10 sürümü daha çıkmamış ama uyumlu bulup yükledim şu anda internet bağlantısı var. Problem şu, Windows Media Player'dan şifreli bir media dosyası açarken bu hatayı alıyorum "Please Enable Network Adapter: Realtek 8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC".
Yardımcı olursanız pek mutlu olacağım teşekkürler şimdiden.

Merhaba arkadaşlar.
Windows 8.1 Pro kullanıcısıydım Windows 10'a geçtim.
İnternetim var adaptörüm Enable Aygıt yöneticisinde tanımsız bir kart görünmüyor. Wifi kartımı silip tekrardan yükledim haliyle Windows 10 sürümü daha çıkmamış ama uyumlu bulup yükledim şu anda internet bağlantısı var. Problem şu, Windows Media Player'dan şifreli bir media dosyası açarken bu hatayı alıyorum "Please Enable Network Adapter: Realtek 8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC".
Yardımcı olursanız pek mutlu olacağım teşekkürler şimdiden.

Aynı sorunla karşılaştım. Daha önce izlediğim şifreli videoları izlemek istediğimde aynı hata iletisini aldım.
Çüzmü şu şekıilde yaptım.
Bilgisayar-Aygıt yöneticisi-Ağ bağdaştırıcıları - x.... family controller yada x.. aile denetleyicisi( benimki Realtek PCI GBE ...) Özellikler - Sürücü sekmesi altından - Sürücüye geri dön'e tıklayarak eski sürücüyü yükledim. Tekrar çalişmaya başladi. Umarım faydası olur. Kolay gelsin...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı