Windows 10 Yalnızca GPT disklere yüklenebilir hatası

Keshi

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, UEFI Windows 10 kurulumu yapıyorum lakin görseldeki hatayla karşılaşıyorum. Harddiskimde 2 kısım var. 1. kısmı tamamen boş, 2. kısımda ise fotoğraflarım gibi değerli dosyalarım var. Şimdi 1. kısma kurulumu yapmak istiyorum lakin MBR olduğu için GPT'ye çevirmemi istiyor sanırım. Sadece 1. kısmı GPT yapabilme imkanım var mıdır? Ya da farklı bir yöntemle çözüme ulaşabilir miyim?

Dosya Ekleri

• 20201027_230522.jpg
    20201027_230522.jpg
    10 KB · Görüntüleme: 39
Eğer veri kaybı sizin için önemliyse MBR Diski Veri Kaybı Olmadan GPT'ye Dönüştürün - Technopat

Değilse:

Öncelikle diskinizde önemli verilerin olmadığına emin olun veya varsa yedekleyin.

Windows yükleme ekranındayken Shift+F10 tuşlarına bastıktan sonra açılan pencereye sırasıyla aşağıdakileri yazın.

Diskpart.
List disk (listeden yükleme yapacağınız diskin numarasını bakın)
Select disk * (* yerine yukarıdaki adımda baktığınız disk numarasını yazın) Burası çok önemli! Eğer burada 2. diskini seçersen tüm değerli fotoğrafların silinir. Umarım 2 kısım var derken 2 ayrı depolama diskinden bahsediyorsunuzdur.
Clean.
Convert GPT.
Exit.

Bunları uyguladıktan sonra Windows'u kurabilirsiniz.

Kaynak: @afkybnds.

Eğer olmazsa lütfen şu konuyu inceleyin: [Çözüldü] James Donkey 'Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir' hatası - Technopat Sosyal

Teşekkürler lakin sorunu uefi değil legacy kurulum yaparak çözdüm. Malesef 1. kısımdaki veriler değersiz olduğu için tamamen silmiştim kurulumda. Windows'a geri dönemiyordum kısacası. Diğer dediğiniz yöntemde de verileri kaybedeceğim için yapmadım. Mecbur legacy kurulumdan ilerledim. 😅

Geri
Yukarı