Windows 10 Yüksek Disk Kullanımı Sorunu

Mustafa POYRAZ

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler, bilgisayarımda aşırı fazla performans düşüşü başladı. Her baktığımda disk kullanımı yüksek ne kullanıyor diye bakıyorum abartı bir şey de yok. Virüs mü vardır dedim ESET ile CCleaner ile taradım bir şey çıkmıyor. Çoğu disk kullanımı düşürme yöntemini denedim fazla etki etmedi.

Bazen bilgisayar 5-10 saniye kilitleniyor "dırrr" sesi çıkartıyor bu süre boyunca sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor. :D Klasik 2 TB HDD kullanıyorum. Sorun nedir, ne yapmak lazım?

Sol alt taraftaki Araç çubuğuna bazen 5-10 kere tıklıyorum tepki vermiyor ufak yarım saniyelik donma yapıyor sonra açılıyor. Bazen açamıyorum sinirlenip vazgeçiyorum.
sss.png

Son düzenleme:
Sorun hdd. Garantisi varsa götür. Garantisi yoksa iyi bir tane garantili olarak satın al . Sorun anında düzelir.

Garantisi yok herhalde. Faturalarını atmıştım. HDD kullanımını düşürmenin bir yolu yok mu? Çoğu yöntemi denedim biraz etki etti ama yine yüksek.

saa.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı