Windows 10 Yüksek Disk Kullanımı Sorunu

Arkadaşlar sistemi bugün açtım ve görev yöneticisine baktım yine %100 olarak gördüm ama bu sefer 1 dakikadan kısa sürede normal kullanıma döndü. Ccleaner ile Skype'ı kaldırdım, OneDrive'ı kaldırdım. Sanırım normale döndü birkaç sefer daha takip edeceğim.

Ryzen 1500X yerine 1400 alıp bir de yanına SSD alsaydın böyle olmazdı. 1500X ve 1400 arasındakı tek fark çekirdek frekansı.

Bu seferde ilk 1 dakika %100 disk kullanımı oldu 1 dakika sonra düştü daha sonra Antimalware Service Executable kullanımı arttırdı. Yüksek olduğu zaman birde Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizle işlemi kullanımı arttırdı. Bu sorunu yaşayan birçok kişi var ama hala bir çözüm getirilememiş olması beni gerçekten şaşırtıyor yardım edebilecek biri yok mu?

Sorunla ilgili çözüm zaten söylendi. SSD almaktan başka çaren yok. Olsa zaten belirtilirdi. SSD alana kadar bu sorunları yaşayacaksın.

Sorunla ilgili çözüm zaten söylendi. SSD almaktan başka çaren yok. Olsa zaten belirtilirdi. SSD alana kadar bu sorunları yaşayacaksın.
Dediklerinize katılmıyorum çünkü sistem toplama videoları yapan kanallar var onlarlada iletişime geçtim sistemde sadece HDD kullanıyorlar genelde ve bu sorunu yaşamamışlar. Ayrıca forumda sisteminde sadece HDD olan bazı kişilerle konuştum ve onlarda bu sorunu yaşamadıklarını söylüyor. Yani bazı kişiler bu sorunu yaşıyor bazı kişler yaşamıyor.

Tabii sen bilirsin. Kalıcı bir çözüm bulabilirsen, pek sanmıyorum, burada paylaşırsan seviniriz. Forum'da bulunan diğer insanlar da faydalanır.

Arkadaşlar sisteme bugün format attım. Onedrive diski fazla kullanıyordu onu kaldırdım gereksiz uygulama ve hizmetleri kapattım. Şuan sistem açıldıktan sonra 15 saniye kadar %100 oluyor. Herhangi bir uygulamayı ilk açışımda disk kullanımı %35 seviyelerine çıkıyor ama ikinci açışımda böyle bir sorun olmuyor. SSD aldığımda böyle sorunlar bile kesin olmayacak mı yoksa bu dediklerim normal mi?

Arkadaşlar sisteme bugün format attım. Onedrive diski fazla kullanıyordu onu kaldırdım gereksiz uygulama ve hizmetleri kapattım. Şuan sistem açıldıktan sonra 15 saniye kadar %100 oluyor. Herhangi bir uygulamayı ilk açışımda disk kullanımı %35 seviyelerine çıkıyor ama ikinci açışımda böyle bir sorun olmuyor. SSD aldığımda böyle sorunlar bile kesin olmayacak mı yoksa bu dediklerim normal mi?
SSD aldığında yaşadığın sorunların hiç birini yaşamazsın ben bizzat kullanıyorum SSD , eski sistemimde HDD vardı aynı senin sorunları yaşıyordum ne yaparsam yapayım kurtulamıyordum %100 disk kullanımından

SSD aldığında yaşadığın sorunların hiç birini yaşamazsın ben bizzat kullanıyorum SSD , eski sistemimde HDD vardı aynı senin sorunları yaşıyordum ne yaparsam yapayım kurtulamıyordum %100 disk kullanımından
Şuan bu sorun kullanımımı etkilemiyor sadece başlangıçta 15 saniye ve ara sıra oluyor. Eğer oyun oynarken felan olursa SSD alacağım fakat bir süre kullanmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı