Çözüldü Windows 10 Yüksek FPS'e Rağmen Oyunların Kasması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhabalar 4 5 gün öncesine kadar Windows 8.1 kullanıyordum ve oyunlarda kasma sıkıntısı yaşamıyordum. Windows 10'a geçtim. GTA 5'te aldığım FPS değeri 30-35 iken sanki 15 FPS'te oynatıyor gibi. Windows 8.1'de de aynı FPS'i alıyordum ve onda kasma olmuyordu. Ayarlar birebir aynı. Sistem özelliklerim aşağıda. Sorun nedir ve nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 37
Ekran kartı sürücünü DDU ile kaldırıp, Windows 10 update ile güncelleştirmeleri denetle büyük ihtimal ekran kartının sürücüsünü yüklemek isteyecek oradan yükle büyük ihtimal düzelecektir. Çünkü her işletim sisteminin kendisine özgü sürücüsü var. Olmazsa verdiğim linkteki gibi yükleyebilirsin.

Windows 10 Xbox App üzerinden GameDVR özelliğini kapatın. Ordan yapamıyorsanız
Settings>Gaming üzerinden oyun sırasındayken video kaydetme seçeneğini kapatın.

Gene düzelmediyse 3. seçenek olarak şunları deneyin:
Open Registry Editor (Run > regedit)
Go to HKEY_CURRENT_USER\System\GameConfigStore
Set the value of DWORD "GameDVR_Enabled" to 0
Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\
Create key "GameDVR"
Create DWORD 32bit called "AllowgameDVR" and set to 0

Go to the following Registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CloudContent (If you have no such Registry key, you need to create it)
Create a new 32-bit DWORD value named DisableWindowsConsumerFeatures and set its value data to 1 (even if you are running 64-bit Windows, you still need to create a 32-bit DWORD value)
Restart Windows 10.

ekran kartı driverların güncel mi, win 10 ssd olmayan sistemlerde hard disk i çok kullanıyor o belki sıkıntı yaratıyor olabilir, win 10 performans arttırıcı tüyoları deneyip öyle dener misin bir de

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı