Rehber Windows 10'a Copilot ekleme

Mr. Tunç

Zeptopat
Daha fazla  
Windows 10'a Copilot eklemek için 2 adım var eğer olmazsa 3. adımı uygulayın.
Copilot sistem gereksinimleri
19045.3754 güncellemesi almış bir Windows 10.
Son sürüme güncellenmiş bir Microsoft Edge.

1. Adım: Vivetool indirme:

Öncelikle thebookisclosed adlı kullanıcının vive adlı projesinin GitHub sayfasını giriyoruz.
Burada dikkat etmeniz gereken bir kısım var eğer işlemcini AMD'ya da Intel işlemci kullanıyorsanız direkt vivetool. ZIP dosyasını indirin.
Eğer yeni çıkan Snapdragon X Elite işlemcisi gibi işlemciler kullanıyorsanız ya da MacBook'tan Windows'a giriyorsanız vivetool-AMD64CLR. ZIP dosyasını indirin.

2. Adım: Vivetool'dan Copilot'u etkinleştirme:
Burada vivetool. ZIP dosyasındaki dosyaları attıktan sonra büyük ihtimalle ViVeTool.exe uygulamasına gireceksiniz ve işe yaramayacak.
yapmanız gereken Shift tuşuna basarken mouse ile sağ tık yapmak.
Burayı büyük yazmamın sebebi çoğu insan burada ne yapacağını bilmiyor.
Sağ tık menüsünde komut penceresini (CMD) burada aç diye bir seçenek var ona basıyoruz orada bir CMD ekranı açılacak*.
CMD ekranına:
Vivetool /enable /ID: 44755019, 46686174, 47530616.
Kodunu giriyoruz yeniden başlattığımızda ise işte Copilot karşınızda.
3. Adım: Regedit'ten Copilot butonunun aktifleştirmek:
Bu 2. adımda Copilot tuşu gelmeyenler için burada Windows tuşu ve r harfine aynı anda bastığımızda çalıştır programı geliyor, oraya Regedit yazalım.
Sonrasında

Regedit'te Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\Copilot\BingChat gelip oradaki ısusereligible dword değerini 0'dan 1'e yükseltiyoruz ve böylece Windows 11'in espirisi kalmayıp Windows 10'a Copilot eklenmiş oluyor.
Görev çubuğuna sağ tıkladığımız zaman Copilot'u göster (ön izleme) düğmesi diye bir yazı çıkıyor oradanda kapatıp açabilirsiniz artık.

*CMD yönetici olarak açılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı