Windows 10'da ses seviyesi simge üzerinden fare tekeriyle kontrol edilebiliyor mu?

yigitkbdyi

Picopat
Daha fazla  
Sorum çok kısa ve basit. Win11'deyken ses simgesinin üzerine gelince tıklamama gerek kalmadan fare tekerleği ile oynayarak sesi arttırıp azaltabiliyordum. Aynısını Windows 10'da yapabilir miyim, ayarı var mıdır?

1709595583966.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ek uygulamalarla yapabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla bu uygulama yardımcı olabilir size.
Şu kadar basit bir şey için 22.50tl ödemek koyuyor ama bi ekmek parası eder yakında. Alalım bakalım teşekkür ediyorum.

Şu kadar basit bir şey için 22.50TL ödemek koyuyor ama bir ekmek parası eder yakında. Alalım bakalım teşekkür ediyorum.

İnternette tam sürümleri olabiliyor hocam mesela Files App uygulaması MS'da paralı ama internette tam sürümünü bulmuştum isterseniz bir internette arayın tam sürümünü bulamazsanız alırsınız.

@yigitkbdyi

Normalde yapılmıyor. Ancak açık kaynaklı EarTrumpet uygulaması ile yapılabiliyor. Alttaki gifte görebilirsiniz.

Ayarı aktif etmek fare ayarlarından en baştaki özelliği açmanız lazım.
eartrumpet-mouse.png

Bu uygulama Win11'deki gibi ses kullanan uygulamaları tek bir pencereden yönetmeye yarıyor.

Son düzenleme:
İnternette tam sürümleri olabiliyor hocam mesela Files App uygulaması MS'da paralı ama internette tam sürümünü bulmuştum isterseniz bir internette arayın tam sürümünü bulamazsanız alırsınız.
1 tane link bulabildim. İndirip kurdum ne denetim masaında gördüm ne de uygulamalarda. Sistem tepki bile vermedi. Tekrar denedim sonuç aynı. Bende gidip aldım 22.50tl ye sağlık olsun.

@yigitkbdyi

Normalde yapılmıyor. Ancak açık kaynaklı EarTrumpet uygulaması ile yapılabiliyor. Alttaki gifte görebilirsiniz.

Ayarı aktif etmek fare ayarlarından en baştaki özelliği açmanız lazım.
Eki Görüntüle 2133320

Bu uygulama Win11'deki gibi ses kullanan uygulamaları tek bir pencereden yönetmeye yarıyor.
teşekkür ediyorum yanıtınız için. Aynı mantıkla çalışan ama daha da detaylı özelleştirme imkanı sunan volume2 yi aldım. bende de şu şekilde bir görüntü mevcut. Sadece simgenin üstüne de gelmeme gerek yok. Sistem tepsisine gelerek de yapabiliyorum. Win11 den daha kolay oldu.

1709735397668.png

Geri
Yukarı