Windows 10'dan 11'e geçmek performans arttırır mı?

Emir AKBAŞ

Kilopat
Yer
Mordor
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050
Ram: Kingston 2*8 GB DDR4 3200 MHZ
Meslek
Web developer
RAM
Kingston 8192 MB (DDR4-3200)
SSD veya HDD modeli
KINGSTON OM8PDP3512B-AA1 512 M2 SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU 1500 MHz
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H
Herkese merhaba, Acer Nitro 5 AN515-45 marka Gaming laptop kullanıyorum. Ağırlıklı olarak yazılım ve oyun için kullanıyorum. Donanımlarım, sistemimi yaklaşık 11 saniye de boot ediyor. Windows 11'e geçersem hızımda bir düşüş yaşar mıyım veya oyunlar da FPS az da olsa artar/azalır mı?

Bana kalırsa pek bir performans farkı olmaz. 1 yıla yakın bir süredir kullanıyorum hiç 10'a dönme kararı almadım. Tabii yükseltme yöntemiyle değil de sıfır format ile geçmeniz gerek.

3050 Ti laptop kullanıyorum inan bana hiçbir fark yok Windows 10 ile. Güncellik ve tasarım açısından Windows 11 çok daha iyi ben M.2 SSD ile Windows 11'de 4-5 saniyede açılış süresi aldım boot etmek ne demek yalnız orayı anlamadım açlış süresi falan mı?

Herkese merhaba, Acer Nitro 5 AN515-45 marka Gaming laptop kullanıyorum. Ağırlıklı olarak yazılım ve oyun için kullanıyorum. Donanımlarım, sistemimi yaklaşık 11 saniye de boot ediyor. Windows 11'e geçersem hızımda bir düşüş yaşar mıyım veya oyunlar da FPS az da olsa artar/azalır mı?

Hayir. Yine ayni FPS alirsin. Arti olarak işletim sistemi daha yavaş Windows 11 de.

Az da olsa azalır Windows 11'in görünüşünden dolayı bilgisayarın belleğini daha fazla kullanıyor bu yüzdende oyundaki performansın bir hayli azalır. 10 da kal kurulum yapmaya değmez eğer Windows 10'un desteği biter ise Windows 11'e geçersin.

Teşekkür ederim herkese 🙏🙏

@AslanSerzan

3050 Ti laptop kullanıyorum inan bana hiçbir fark yok Windows 10 ile. Güncellik ve tasarım açısından Windows 11 çok daha iyi ben M.2 SSD ile Windows 11'de 4-5 saniyede açılış süresi aldım boot etmek ne demek yalnız orayı anlamadım açlış süresi falan mı?

Teşekkür ederim dostum 🙏 Evet boot açılış demek. Power tuşuna bastıktan, Windows ekranina gelen sürem 11 saniye.

Geri
Yukarı