Windows 10'dan Windows 7 işletim sistemine geçmek

yemrewest

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Benim bilgisayarım ilk aldığımda Windows 8.1 idi. Ben Windows 10'a yükseltmiştim. Fakat bilgisayarım iyi bir performans vermiyor belki Windows 7'de daha iyi bir performans verebilir diye Windows 7 yapmayı düşünüyorum. Ancak şöyle bir sorun var en başta belirttiğim gibi benim bilgisayarım ilk aldığımda Windows 8.1 idi. Windows 7 dönme ihtimalim var mı? Ayrıca Windows 7'yi ISO dosyası ile kurmayı denedim işe yaramadı? Sebebi nedir ve nasıl düzeltirim?

Bende bilgisayarım 8.1'di sonra 10' yükselttim, rezalet bir işletim sistemiydi benim sistemime göre, rezalet derken kasma gibi, ayrıca güncellemede yapmıyordu. Yani, 7'ye geç derim ama 2020'de desteği bitmiş. Onun içinde sana kaspersky veya avast kullan. Ama sistemini söylersen daha rahat olur işimiz.

Yapabilirsin ancak tavsiye etmiyorum. Yinede sistem özelliklerini yazarsan geçip geçmemen gerektiği hakkında yorum yapabilir insanlar.

Intel Pentium G3250.
4 GB RAM.
Intel HD Graphics.
500 GB WD Blue HDD.
Bende bilgisayarım 8.1'di sonra 10' yükselttim, rezalet bir işletim sistemiydi benim sistemime göre, rezalet derken kasma gibi, ayrıca güncellemede yapmıyordu. Yani, 7'ye geç derim ama 2020'de desteği bitmiş. Onun içinde sana Kaspersky veya Avast kullan. Ama sistemini söylersen daha rahat olur işimiz.

Cevapladım.

Aslında Windows 10 kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Sisteminiz yavaş ise sebebi biraz da SSD eksikliğidir. En azından 120 GB boyutunda bir SSD takviyesi sistemi uçuracaktır. Çünkü Windows 10 SSD için daha uygun ve öyle tasarlanmış. HDD artık bu işletim sistemi için oldukça yavaş kalıyor. Sadece oyunlarınızı depolamak için kullanmak mantıklı.

Aslında Windows 10 kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Sisteminiz yavaş ise sebebi biraz da SSD eksikliğidir. En azından 120 GB boyutunda bir SSD takviyesi sistemi uçuracaktır. Çünkü Windows 10 SSD için daha uygun ve öyle tasarlanmış. HDD artık bu işletim sistemi için oldukça yavaş kalıyor. Sadece oyunlarınızı depolamak için kullanmak mantıklı.

Windows 10 çok yavaşlıyor zaten sistemimde ekran kartı var SSD almayı düşünmüyorum biraz daha iyi performans vereceğini düşündüğüm için Windows 7 geçmeyi düşünüyorum kesinlikle.

Hemen hemen aynı özelliklerde bir bilgisayara sahibim. Düne kadar windows 8.1 kullanıyordum, dün windows 10 home'a geçiş yaptım. Windows 7 product key ile ücretsiz etkinleştirdim. Tek farkı bende ssd olması ve sistem kararlı çalışıyor. Bilmiyorum ilerde programlar filan artınca performansta nasıl bir değişiklik olur ancak, şimdilik pratik 19 sn'de açılıyor. Ssd gerçekten iyi. 64 gb bile olsun sadece windowsu kur. hddye diğer herşeyini kur, yedekle. Ama ssd şart.

Açıkçası SSD'nin nasıl bir performans farkını yaratacağını bilmediğini düşünüyorum. Desteği bitmiş bir işletim sistemine geçmek sizin tercihiniz.

Aynen, windows 10 için SSD şart ama arkadaş almak istemiyor. Yani ilerde alırsa geçebilir windows 10'a bende istemediğinde windows 7'ye geçsin dedim. Bende SSD alırsam geçebilirim windows 10'a.

Yeni konular

Geri
Yukarı