Windows 10'dan Windows 7'ye Geçme

Almışken SSD alsın.

Bir sorum olacak. Bugün Win10 kurdum, lite sürümünü. Win7'de LOL'de 150-160 FPS alıyorken Windows 10'da 40-50 FPS alıyorum. Tüm driverlar güncel, sürücüler Framework Visual Studio C++ tarzı programlar, DirectX hepsi güncel. Tüm sürümleri yüklü x64 x86 falan ama inanılmaz bir FPS sorunu var. Windows 7 geri mi dönmeliyim?

Windows 10'un resmi bir Lite sürümü henüz yok. Bu kurduğunuz Lite sürümler oynanmış sürümler. Windows 10'un güncel sürümünü temiz kurulum ile yükleyin. Halen gelip Windows 7'nin savunuculuğunu yapmadan kullandığınız Windows 10'un resmi ve güncel olanını kullanın.

Bende 7670m, 6gb, 3230m ve 7200rpm hdd içeren laptop var. Arka planda harddiski bazen en çok oyalayan amdnin çalıştırdığı arka olan uygulamaları oluyor. Crimson 16.2 beta sürümünün beta olmasının sebebi nedir? Kursak bir yararı olur mu acaba?

Windows 10'un resmi bir Lite sürümü henüz yok. Bu kurduğunuz Lite sürümler oynanmış sürümler. Windows 10'un güncel sürümünü temiz kurulum ile yükleyin. Halen gelip Windows 7'nin savunuculuğunu yapmadan kullandığınız Windows 10'un resmi ve güncel olanını kullanın.

Zaten Windows 10 Resmi sürüm kullandığım için Windows 10 Lite sürüm kullandım. Demek ki bir şey bi tatsızlık yaşamışım ki Windows 10 Lite sürümü kullanmak istemişim. Kim ne derse desin Windows 7 Kadar stabil bir işletim sistemi bir daha çıkmaz. Windows 10 kadar baştan sağma çalışan ve gereksiz programlarıyla durdurulsa bile halen çalışan boş sistem uygulamalarıyla ve oyun optimizasyon sorunlarıyla dolu bir sürüm ne için tavsiye ediyorsunuz ki ? Sadece yeni bir işletim sistemi diye mi ? Windows 7 10 yıllık eski bir işletim sistemi olsa da tüm WINDOWS sürümlerinden daha stabil ve sorunsuz bir sistem. Windows 10'da sadece Dx12 ve market uygulaması var diye gözüme hoş geliyordu o kadar.
Bende 7670m, 6gb, 3230m ve 7200rpm hdd içeren laptop var. Arka planda harddiski bazen en çok oyalayan amdnin çalıştırdığı arka olan uygulamaları oluyor. Crimson 16.2 beta sürümünün beta olmasının sebebi nedir? Kursak bir yararı olur mu acaba?

Windows 7 Home Lite diye bir sürüm var ben onu kullanıyorum ve Windows 10'a göre %60'a yakın FPS artışı sağladım. Tavsiye ederim. Lolde Win10'da 50-60 FPS alırken Win7 Home Lite'da 160 Fps alıyorum full çözünürlük.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı