Windows 10'dan Windows 7'ye geçme

xKemalC

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi W10'dan W7'ye geçmek istiyorum ama aklımda birkaç soru var benim bilgisayarımda iki işletim sistemi yüklü biri Windows 10 biri Ubuntu ama W7 geçerken sadece W10'un silinmesini yerine W7'nin kurulmasını istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Neden 10 yıllık bir işletim sistemi kurma gereği duyuyorsunuz?
Windows 7 kurulum ekranında sadece Windows 10'un yüklü olduğu diski biçimlendirin Ubuntu kalsın.

Neden 10 yıllık bir işletim sistemi kurma gereği duyuyorsunuz?
Windows 7 kurulum ekranında sadece Windows 10'un yüklü olduğu diski biçimlendirin Ubuntu kalsın.

Çünkü Windows 10'da çok kasıyor bilgisayarım sadece Windows 10 güvenlik duvarı bile bilgisayarımı çok yoruyor. Benim bilgisayarım da çok iyi bir şey olmadığından geçiyorum.

Performans bakımından belli başlı artış görülebilir ancak çok eski bir işletim sistemi kullanıyor olacağınızdan bazı donanımlarınız için gerekli sürücü uyumluluklarını bulamayabilirsiniz. Windows 7'ye verilen desteğin son bulmasıyla, yeni kritik sistem açıkları kapatılmayacağından kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız da olacağınızı unutmayın.

Windows 7'ye geçmek yerine bir SSD satın alarak başlayabilirsiniz. En azından daha hızlı bir Windows deneyimi yaşarsınız.

Windows 7 yerine Windows 8.1 tavsiye ederim. Format sırasında da sadece Windows 10 kurulu bölümü biçimlendireceksiniz ardından o bölüme Windows 8.1 kurarsınız.

Sistem bileşenleriniz eskiyse ya Windows 7’ye ya da 8.1’e geçin. Windows 10’da kasma yaşadığınıza göre büyük ihtimalle sistem bileşenleriniz eski. Driver desteği bitmiştir zaten son driverleri 7 ile de uyumludur, bilinçli bir kullanıcıysanız gönül rahatlığıyla Windows 7 kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı