Windows 10'dan Windows 7'ye geçtim

Şimdi arkadaşların da dedikleri gibi güvenlik anlamında sıkıntılı ama RAM kullanımı düşeceğinden oyunlarda RAM'dan kaynaklı droplar kaybolacaktır. Benim bilgisayarın 4 GB RAM'i var zaten. Windows 10 1909 yüklemiştim, boşta bile (Chrome falan da açık değil bir de yani) 2.5GB RAM yemesi oyun oynadığım için sıkıntı çıkartıyordu. Yani performans anlamında belki avantajlı ama güvenlik bağlamında maalesef :)

Win 7 candir sistemimde SSD ve 8 GB RAM halen kullaniyorum. Normal kullanici isen guvenlik sorunu yasayacagini sanmam abuk subuk bilmedigin sitelere girme yeter.:D.

Şimdi, benim bir eski sistemim var. Ben yeni sistem kullansaydım değişmezdim. Ayrıca çok şikayetçiydim windows 10'dan. Güncelleme yapıyordum, güncelleme yüklenemiyordu. Otomatik onarım yapamıyordu. Yani şuan memnunum, ne de olsa windows 10'dan yine hızlı. Önceki işletim sistemim kendine gelmesi için 4 dakika bekliyordum. Yorumları okurken siz benim belki yeni nesil bilgisayarım farzetmişsiniz aksine 2008-2009 yılında çıkmış parçalarla olan bir bilgisayar. (Eski işlemci, eski ekran kartı vs.)

Dostum bende öyle bir şey yapmıştım hataymış ben 10 tane oyun indirdim yüklenirken 9 tanesi hata verdi.
Onları düzelttim bütün oyunlarda farklı bir şekilde 0xc000007b hatası verdi onu düzelttim fakat sıkıldım.
Windows7'den şu anda 10A geçiş yapıyorum haberin olsun büyük haya yapmışsın.

Aslında başta tüm Visual Studio C++, DirectX ve Net Framework yazılımlarını kurmadığınız için böyle hatalar oldu. Bunların hepsinin kurulmasını sağlayan bir paket ile kullanıyorum, memnunum.
@Riqhtful

Bence o bilgisayarın ömrünü Windows 7 ile bitirin, olur da Windows 7 desteklemeyen bir yazılım kullanmak zorunda kalırsanız Windows 8.1 kurabilirsiniz.

Windows 10'un 1809, 1903 gibi sürümlerine bakmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı