Windows 10'dan Windows 7'ye nasıl geçilir?

Selam arkadaşlar, 3-4 ay önce tamire vermiştim laptopumu Windows 7 vardı ben Windows 10 yaptım sistemi oyunlarda zorluyor ve ısınmadan dolayı PC kapanıyor bu sebeple Windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum nasıl geçebilirim yardımcı olursanız sevinirim iyi Sosyaller.

Isınmadan dolayı bilgisayarınızın kapanması işletim sisteminizden daha ziyade donanımsaldır ve çoğunlukla işlemciniz ile soğutucu fanınız arasında bulunan termal macunun zamanla işlevini kaybetmesinden ve fanlarınızın toz ile dolmasından kaynaklanır, bilgisayara termal bakım yaptırmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca bilgisayarı neden tamire vermiştiniz?

Isınmadan dolayı bilgisayarınızın kapanması işletim sisteminizden daha ziyade donanımsaldır ve çoğunlukla işlemciniz ile soğutucunuz arasında bulunan termal macunun zamanla işlevini kaybetmesinden ve fanlarınızın toz ile dolmasından kaynaklanır, bilgisayara termal bakım yaptırmanızı tavsiye ederim.
Windows7'de iken çok kapanma sorunu yoktu o yüzden işletim sisteminden şüphelendim sanırım dediğiniz gibi teşekkür ederim :)

Ayrıca bilgisayarı neden tamire vermiştiniz?
[/QUOTE]
Anakartın güney çipi gibi bişey söylemişti tamirci.

Tamam o zaman yukarıda yazdığım gibi cihaza termal bakım yapılması gerekiyor büyük bir ihtimalle, kapanma problemi de Windows 10'un özellikleri daha yüksek olduğu için cihazın daha fazla ısınmasına neden olmuştur bu yüzden de kapanma problemini daha sık yaşamaya başlamanıza sebep olmuştur diye tahmin ediyorum

Isınmadan dolayı bilgisayarınızın kapanması işletim sisteminizden daha ziyade donanımsaldır ve çoğunlukla işlemciniz ile soğutucu fanınız arasında bulunan termal macunun zamanla işlevini kaybetmesinden ve fanlarınızın toz ile dolmasından kaynaklanır, bilgisayara termal bakım yaptırmanızı tavsiye ederim.
Eğer işinize yaradığını düşünüyorsanız bu yazdığımı çözüm olarak işaretleyebilir misiniz?

Tamam o zaman yukarıda yazdığım gibi cihaza termal bakım yapılması gerekiyor büyük bir ihtimalle, kapanma problemi de Windows 10'un özellikleri daha yüksek olduğu için cihazın daha fazla ısınmasına neden olmuştur bu yüzden de kapanma problemini daha sık yaşamaya başlamanıza sebep olmuştur diye tahmin ediyorum

Eğer işinize yaradığını düşünüyorsanız bu yazdığımı çözüm olarak işaretleyebilir misiniz?
Tabii yazdıklarınız için teşekkür ederim.

Nasıl çözüm olarak işaretliyicem?

Vardı fakat şimdi ki kadar kapanma sorunu yoktu çok nadiren kapanıyordu.

Şimdi laptopun arkasını açacağım termal macun sürülmüş mü diye merak ettim az sonra benden bir tane daha konu görürseniz şaşırmayın :D

Elinizde termal macun yoksa ve cihazın nasıl söküleceği konusunda çok bir bilginiz yoksa yapmanızı tavsiye etmiyorum, işi bilen birisine yaptırmanız taraftarıyım

Tabii yazdıklarınız için teşekkür ederim.
Ne demek ben teşekkür ederim, eğer herhangi bir sorunuz olursa bana veya forumdaki diğer arkadaşlara her zaman buradan ulaşabilirsiniz.
Kendinize çok iyi bakın, Hoşçakalın!
Nasıl çözüm olarak işaretliyicem?
Mühim değil, soru olarak açmanız gerekiyormuş en başta

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı