Windows 10'u nasıl etkinleştirmeliyim?

Bucaspor1928

Hectopat
Merhabalar, bundan 5 ay öncesinde Windows'u CMD üzerinden ücretsiz olarak etkinleştirmiştim.
Bazı yerlerde okuduğuma göre bu dolaylı yoldan KMSpico serverlarına bağlanarak uygulanan zararlı bir işlemmiş.
Resmi siteden Windows 10 satın almaya karar verdim, mevcut ürün anahtarımı değiştirerek mi yoksa format atarak mı bu KMSpico kalıntılarından kurtulabilirim?
-Yaptığım hatanın yanlış ve illegal olduğunu biliyorum. CMD üzerinden bu yolla etkinleştirmenin verilerimin güvenliği açısından oluşturduğu tehlikeleri de anlatırsanız sevinirim.

Merhabalar, bundan 5 ay öncesinde Windows'u CMD üzerinden ücretsiz olarak etkinleştirmiştim.
Bazı yerlerde okuduğuma göre bu dolaylı yoldan KMSpico serverlarına bağlanarak uygulanan zararlı bir işlemmiş.
Resmi siteden Windows 10 satın almaya karar verdim, mevcut ürün anahtarımı değiştirerek mi yoksa format atarak mı bu KMSpico kalıntılarından kurtulabilirim?
-Yaptığım hatanın yanlış ve illegal olduğunu biliyorum. CMD üzerinden bu yolla etkinleştirmenin verilerimin güvenliği açısından oluşturduğu tehlikeleri de anlatırsanız sevinirim.
CMD'den aktif ettiğiniz şey, yalnızca etkinleştir yazısını kaldırıyor olabilir. Onun dışında KMSpico'yu kaldırmanın bir sürü yolu var, fakat temiz format gibisi olmaz hiç bir zaman.

KMS aktif etme yöntemi büyük şirketler tarafından hızlı şekilde bilgisayar aktive etmek için kullanılan bir sistem. Yani normalde kötü bir yanı yok. Eğer Windows 10'u bu yöntem ile aktive ettiyseniz virüs yeme gibi bir ihtimaliniz de yok. Bu olayın güvenlik açısından bir sorunu da yok. O yüzden bence boşu boşuna para vermeyin. Zaten aktive etmişsiniz.

Ben CMD'den etklinleştirdim 6 aydır kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim.

(Kendi tercihimi sundum yapıp yapmamak size bağlı bir şey)

İlk başta korsan olduğu için çoğu herde destek bulamazsınız. Ayrıca güvenlik açıkları da oluşturur. En iyisi temiz kurulum bana göre.
Temiz kurulum benim de aklımdan geçmişti ancak dosyalarımı koru seçeneği ile Steam üzerindeki oyunlarımı hard Disk'e aktarıp Windows'un kurulu olduğu diski sıfırlamak daha mantıklı geldi bana.
Bu yöntem işime yaramaz mı ?

Temiz kurulum benim de aklımdan geçmişti ancak dosyalarımı koru seçeneği ile Steam üzerindeki oyunlarımı hard Disk'e aktarıp Windows'un kurulu olduğu diski sıfırlamak daha mantıklı geldi bana.
Bu yöntem işime yaramaz mı?

Bilemiyorum. Ancak tavsiyem bütün verilerinizi başka bir depolama yerine yedekleyip temiz kurulum ile bütün diskleri baştan kurmanız.

Geri
Yukarı