Windows 10'u nasıl kullanıyorsunuz?

Windows 10'u şuan nasıl kullanıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    31

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merak ettim acaba Windows 10'u nasıl kullanıyoruz? Merak ediyorum ben şahsen pek çok kişinin çeşitli programlar yardımı ile kullanmaya devam ettiklerini düşünüyorum. Bununla birlikte 2 tane de sorum olacak.
1. sorum: Windows Media creation tool ile bilgisayara yüklediğim ISO dosyası hangi Windows 10 sürümünü kurar? (Pro, Home vs.)
2. sorum: Verebilecek paranız olsa Microsoft'un sitesinden orijinal Windows lisansı satın alır mıydınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. soru: Lisansınız varsa kullandığınız sürümü otomatik seçebilir. Ancak hazırlanılan USB içindeki "sources" klasöründeki "ei.cfg" ve "pid.txt" dosyalarında değişiklik yapılarak kurulacak sürüm değiştirilebiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

2. soru: Alırdım tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Home Single Language
"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi."

Bu ne demek oluyor, ben Microsoft hesabımda bir lisans anahtarı vesaire bulamadım.

2) Elbette alırdım.

Windows 10 Home Single Language
"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi."

Bu ne demek oluyor, ben Microsoft hesabımda bir lisans anahtarı vesaire bulamadım.

Etkinleştirilmiş bir Windows'da Microsoft hesabı ile oturum açılırsa lisansınız, Microsoft hesabınız ile eşleşiyor. Formattan sonra hesabınızla oturum açarsanız Windows otomatik etkinleştiriliyor.

Etkinleştirilmiş bir Windows'da Microsoft hesabı ile oturum açılırsa lisansınız, Microsoft hesabınız ile eşleşiyor. Formattan sonra hesabınızla oturum açarsanız Windows otomatik etkinleştiriliyor.
Bu durumda gidip lisans ile uğraşmaya gerek yok anlamına mı geliyor? Arkadaşıma format atacağım da bir daha aktifleştirme işi ile uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Teşekkür ederim o halde orijinal lisanslı bir hesaba sahibim. Bir çok format atmama rağmen sürekli aynı hesapla kurduğum için lisans sorunum hiç olmadı. Tabii Pro kurulumlarında Pro lisansı istiyor.
Bu durumda gidip lisans ile uğraşmaya gerek yok anlamına mı geliyor?

Aynen, formattan sonra da aynı hesabı kullanıyorum ve lisans problemim olmuyor.

Teşekkür ederim o halde orijinal lisanslı bir hesaba sahibim. Bir çok format atmama rağmen sürekli aynı hesapla kurduğum için lisans sorunum hiç olmadı. Tabii Pro kurulumlarında Pro lisansı istiyor.

Aynen, formattan sonra da aynı hesabı kullanıyorum ve lisans problemim olmuyor.
Arkadaşın öncesinden beri kullandığı bir hesabı yok, ona ilk kez bir Microsoft hesabı oluşturacağız. Sorun çıkarmaz umarım. Arkadaşın bilgisayarına Windows 10 yükleyen bilgisayarcının ellerinden öpeyim, içine Windows 10 Enterprise yüklemiş. Ne program ile aktifleştirebildim, ne lisans bulabildim. Kendisi de pek anlamıyor bu işlerden hiçbir şey açılmıyor diyor.

Arkadaşıma format atacağım da bir daha aktifleştirme işi ile uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Arkadaşınızın etkinleştirilmiş Windows'a ve Windows'da oturum açılmış Microsoft hesabına sahip olması gerekiyor. Eğer sahipse kurulum anında hesabı girin, etkinleşir. OEM lisansa sahipse bunlara gerek yok zaten direkt etkinleşir.

Yeni konular

Geri
Yukarı