Windows 10'un Windows 7'yi Geçtiğini Düşünenler

Bora_Yenici

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hatırlarsanız Technopat 05/02/2018 tarihinde böyle bir makale yazmıştı. Aklıma takıldı ben böyle bir yazı yazmayayım. İlk önce Microsoft'un biraz zorlama yaptığını düşünüyorum. Ayrıca Windows 7 kullananlar hep "Windows 7 en iyisi, Windows 10 sorun çıkartıyor." gibisinden şeyler yazdığını görürsünüz. Acaba diski %100 kullanılan arkadaşlar hiç SSD diye bir şey duydu mu? Boşu boşuna Windows 10'a çamur atmasınlar. Windows 10'un kötü olduğu yerler var mı var. Mesela 1709 sürüm numaralı güncelleme ilk başlarda biraz problemliydi. Konuyu daha fazla uzatmayayım, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşetim sistemi yeni ve güncellemeler ile desteklenip olgunlaştırılıyor. Windows 7 yeterince destek görmüş ve güncelleme almış durumda bundan ötürü halen iyi olabilir, yinede windows 10 eninde sonunda güncellemeler ile olgunlaştığında bu halinden bile iyi olacak. Dediğin gibi çamur atan arkadaşlar yine çamuru atsınlar ama en azından Microsoft'a bir geri dönüş ver sorunlarını anlat, kötü diyerek geçip gitmek bir işe yaramaz. Sormak lazım acaba Windows 10'a geçtikten sonra gerekli işleri yaptılar mı ?
Birisi der Windows 10'a geçtim oyunlarım kasıyor, sor bakalım herşeyi tam mı ? Ekran kartı sürücüsünü yüklemiş mi ? Ha herşeyi tamdır ama sorun yaşıyordur bu sefer belki haklı olabilir lakin hiçbir şey yapmadan çamur atmamak lazım.

Sen ne diyorsun?

Son iki üç sürümdür en büyük rezaletti yaşattı Windows 10.

Yahu Fix'in bozduğu bir şey için başka bir fix yayınlanır mı?

Şu an iyi ama. Fakat büyük rezaletler yaşattığı da ortada. 1700 sürümlerinde.

Creator's Update de dahil.

Biraz daha veya belki daha fazla beklemek gerekebilir.

Windows 7 stabilitesine ulaşabilmek için.

Yine de en güncel sistemi kullanmak en akıllıca olanı.

Valla ben çıktığı günden beri Windows 10 kullanıyorum ve belli bir yazılım limiti haricinde matah bir sorunla da karşılaşmadım.

Söz konusu limit sebebiyle çift sistem kullandığım oldu, evet, ama o limiti de düzelttiler.

Mesele en sağlamı, dayanıklısı şuydu ise 3.1'dir bence 7 falan değil.

Ben SSD kullanmak zorunda mıyım? Ayrıca Windows 10, kullanıcıyı o kadar çok kısıtlıyor ki artık bıkkınlık derecesine ulaştım.

Windows 2000'den beri bilgisayar kullanıyorum Microsoft'un yaptığı en rezil işletim sistemi bu. Vista bile daha iyiydi!

Ben SSD kullanmak zorunda mıyım? Ayrıca Windows 10, kullanıcıyı o kadar çok kısıtlıyor ki artık bıkkınlık derecesine ulaştım.

Windows 2000'den beri bilgisayar kullanıyorum Microsoft'un yaptığı en rezil işletim sistemi bu. Vista bile daha iyiydi!

Evet, o yanı biraz kötü. SSD olmayınca kullanışsız olabiliyor.

Windows 10'un bilmediğim bir SSD zorundalığı mı var? Bir de ne açıdan kısıtlıyor kullanıcıyı?

Sen ne diyorsun?

Son iki üç sürümdür en büyük rezaletti yaşattı Windows 10.

Yahu Fix'in bozduğu bir şey için başka bir fix yayınlanır mı?

Şu an iyi ama. Fakat büyük rezaletler yaşattığı da ortada. 1700 sürümlerinde.

Creator's Update de dahil.

Biraz daha veya belki daha fazla beklemek gerekebilir.

Windows 7 stabilitesine ulaşabilmek için.

Yine de en güncel sistemi kullanmak en akıllıca olanı.
Creator's Update yüzünden kaç sefer bilgisayar siyah ekran ile açıldı, en sonunda kapattım güncelleştirmeleri.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı