Windows 7'yi Windows 10'a yükseltme

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
Sistemim bu şekilde Intel Pentium E5500 2 GB 800 MHz RAM ECS G41 TR 3 anakart G41 Express chipset. Önceden Windows 10 kurulu idi. Sistem dosyalarını kopyaladıktan sonra bilgisayar açılmadı ve mecburi olarak Windows 7'ye geçmek zorunda kaldım. Bilgisayarı nasıl geçirebilirim bir de Windows 7'de yükseltme anahtarı nerede bulunuyor? Anytime upgrade üzerinden mi olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:

2020'de bence en az 12 olması lazım RAM'in.
Ofis-internet ve ufak çaplı oyunlar için 8 yeterli aslında. Hatta benim yedek sistemimde 8 GB bellek birçok açık dünya oyunu rahatlıkla açılıyor. Ama elbette, yeni nesil konsolların gelmesiyle birlikte artık bellek gereksinimleri de artacak ancak birkaç yıl daha 8 GB bellekler rahat iş görür.

Şöyle deyim internetten 100-200TL'ye takıcagın 4 GB RAM sana 10-30FPS fark yaratıcak.

Ofis-internet ve ufak çaplı oyunlar için 8 yeterli aslında. Hatta benim yedek sistemimde 8 GB bellek birçok açık dünya oyunu rahatlıkla açılıyor. Ama elbette, yeni nesil konsolların gelmesiyle birlikte artık bellek gereksinimleri de artacak ancak birkaç yıl daha 8 GB bellekler rahat iş görür.

@ReznooW Yalnız 100-200 TL'lik belleğin değil 30 FPS, 10 FPS katkı sağlayacağı bile meçhul.

Eğer AMD işlemci kullanıyorsanız ve bellek yetersizliği varsa "çift kanal bellek" takarak FPS'i 1-5 arasında yükseltebilirsiniz doğru. Ancak internetten o fiyata, hatta değil o fiyata gayet yüksek kalitede bir bellek, sadece bellek yetersizliğine bağlı FPS Drop sorunlarının önüne geçebilir. Belleklerin GPU'ya doğrudan bir katkısı yoktur. Bu nedenle bellek miktarını yükselterek doğrudan FPS artışı sağlayamayız.

Söylediğiniz gibi olsa, takalım 750 Ti, alalım 4 tane 4 GB bellek, 4*30'dan 120 FPS ekstra kazanalım :).

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim şu an Windows 10 kullanıyorum sizce deneme midir Microsoft'un orijinal sitesinden indirdim bir de Windows etkinleştirildi:)

@ReznooW yalnız 100-200 TL'lik belleğin değil 30 FPS, 10 FPS katkı sağlayacağı bile meçhul.

Eğer AMD işlemci kullanıyorsanız ve bellek yetersizliği varsa "çift kanal bellek" takarak FPS'i 1-5 arasında yükseltebilirsiniz doğru. Ancak internetten o fiyata, hatta değil o fiyata gayet yüksek kalitede bir bellek, sadece bellek yetersizliğine bağlı FPS düşmesi sorunlarının önüne geçebilir? Belleklerin GPU'ya doğrudan bir katkısı yoktur. Bu nedenle bellek miktarını yükselterek doğrudan FPS artışı sağlayamayız.

Söylediğiniz gibi olsa, takalım 750 Ti, alalım 4 tane 4 GB bellek, 4*30'dan 120 FPS ekstra kazanalım :).

Yani Kingston'un kalitesiz olcagını sanmıyorum.
@ReznooW yalnız 100-200 TL'lik belleğin değil 30 FPS, 10 FPS katkı sağlayacağı bile meçhul.

Eğer AMD işlemci kullanıyorsanız ve bellek yetersizliği varsa "çift kanal bellek" takarak FPS'i 1-5 arasında yükseltebilirsiniz doğru. Ancak internetten o fiyata, hatta değil o fiyata gayet yüksek kalitede bir bellek, sadece bellek yetersizliğine bağlı FPS düşmesi sorunlarının önüne geçebilir? Belleklerin GPU'ya doğrudan bir katkısı yoktur. Bu nedenle bellek miktarını yükselterek doğrudan FPS artışı sağlayamayız.

Ve 16 GB RAM olan bir PC'ye ekstra RAM tabii ki performans artışı yapmaz ama az RAM'i olan makinede yapar test videolarına 8 ile 12 arasında FPS farkı var ki arkadaşın RAM'i 2 GB ekstra alacagı 2 GB RAM bile o PC'yi aşırı rahatlatır Windows 7'de.

Dosya Ekleri

• Screenshot_133.png
    Screenshot_133.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 24

Yeni konular

Geri
Yukarı