Windows 7'yi Windows 10'a yükseltme

Papyrus

Hectopat
Yer
Karaaltan
Daha fazla  
Meslek
İstiyor: Bilgisayar mühendisi
Bilgisayarım Windows 7 32 Bit ve Windows 10'a yükseltmek istiyorum. YouTube'de bunun için bir video buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu yapsam Windows 10'a yükselir mi?

Eger yasal ve lisansli bi Windows 10 istoyorsan microsoftun sitesinden indirip lisanslaya bilirsin ama lisans ücretli olabilir tam hatirlamiyorum pc'im zaten Windows 10 oldugu için

Yükseltme yaparsanız hatalarla karşılaşma olasılığınız yüksek. Temiz kurulum yapmak da yükseltme yapmak kadar kolay. Bunun için Technopat rehberleri de var.

Buyrun:
Kurulum (Videodaki BIOS ile ilgili ayarları yapmanıza gerek yok.)

Videodaki gibi Windows 10'a geçebilirsiniz ancak şunları bilmenizde fayda var.

Öncelikle masaüstünden setup çalıştırarak kurulum yapacaksanız sisteminiz kaç bit üzerine kurulu ise Windows 10'da o şekilde kurulur. 32Bit ise Windows 10 32Bit, 64Bit ise Windows 10 64Bit kurulur. 32Bit iken 64Bit yapmak isterseniz veya tam tersini sıfırdan harici kurulum(DVD veya USB) ile geçmeniz gerekiyor. 32Bit iken masaüstünden 64Bit yüklemeye çalışırsanız bunu yapamayacağınıza dair size uyarı olarak belirtecektir.

Masaüstünden kurulumla da sıfır Windows 10 kurabilirsiniz. Adımları sırasıyla ve doğru yaptığınızda eski sisteminize dair hiçbir şey kalmıyor. Tabi bunu güncelleştirmeleri denetle ve yükselt seçeneği ile değil 2. seçeneği yani "şimdi yükle" ile yapacaksınız. Siz yedeklerinizi kendiniz alın. Sonrasında adımları tek tek yapın ve sıfır Windows 10 kurmuş olun. Buna itiraz eden arkadaşlar olacak, varsa fırsatları önce denesinler gereksiz tartışma olmasın. Kendim yaptığım için söylüyorum.

Sisteme resim eklemeye çalıştığım zaman hata veriyor. Daha sonra setup çalıştırarak adımları size paylaşırım. Siz de yapmak isterseniz yedeklerinizi aldıktan sonra o şekilde adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Videodaki gibi Windows 10'a geçebilirsiniz ancak şunları bilmenizde fayda var.

Öncelikle masaüstünden setup çalıştırarak kurulum yapacaksanız sisteminiz kaç bit üzerine kurulu ise Windows 10'da o şekilde kurulur. 32Bit ise Windows 10 32Bit, 64Bit ise Windows 10 64Bit kurulur. 32Bit iken 64Bit yapmak isterseniz veya tam tersini sıfırdan harici kurulum(DVD veya USB) ile geçmeniz gerekiyor. 32Bit iken masaüstünden 64Bit yüklemeye çalışırsanız bunu yapamayacağınıza dair size uyarı olarak belirtecektir.

Masaüstünden kurulumla da sıfır Windows 10 kurabilirsiniz. Adımları sırasıyla ve doğru yaptığınızda eski sisteminize dair hiçbir şey kalmıyor. Tabi bunu güncelleştirmeleri denetle ve yükselt seçeneği ile değil 2. seçeneği yani "şimdi yükle" ile yapacaksınız. Siz yedeklerinizi kendiniz alın. Sonrasında adımları tek tek yapın ve sıfır Windows 10 kurmuş olun. Buna itiraz eden arkadaşlar olacak, varsa fırsatları önce denesinler gereksiz tartışma olmasın. Kendim yaptığım için söylüyorum.

Sisteme resim eklemeye çalıştığım zaman hata veriyor. Daha sonra setup çalıştırarak adımları size paylaşırım. Siz de yapmak isterseniz yedeklerinizi aldıktan sonra o şekilde adımları uygulayarak yapabilirsiniz.
Sistemim:
Windows 7 32 BİT
Anakart P5KPL-AM SE
Ekran kartı ATİ Radeon HD5450
2x2 4GB RAM
Samsung 160 GB HDD
İntel Pentium R dual-core 2.7 GHz E5400
64 Bit yapamazmıyım?

Sana önerim Windows 7'de kalman ama 64Bit'e çevirmen iyi olur. Çünkü 4GB RAM'i tam kullanmanı sağlayacak. Windows 10 DDR2 ve HDD'li sistemde performans olarak isteneni veremiyor. İlle de geçmek istiyorsan, geçersin sistemi kurarsın ancak performansı dediğim gibi çok iyi olmaz.

Sana önerim Windows 7'de kalman ama 64Bit'e çevirmen iyi olur. Çünkü 4GB RAM'i tam kullanmanı sağlayacak. Windows 10 DDR2 ve HDD'li sistemde performans olarak isteneni veremiyor. İlle de geçmek istiyorsan, geçersin sistemi kurarsın ancak performansı dediğim gibi çok iyi olmaz.
Windows 7 kapatılcak diye duydum o yüzden geçmek istedim Windows 10'a

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı