Rehber Windows 11 22H2 kurulum

Windows 11 kullanıyorum bu yöntemle yapsam PC sıfırlanırmı

Bende sıfırlanmadı. En üstte de belirttim :)

R5 3600, RTX 3080, 16 GB RAM, SSD, HDD.

Örnek vermem gerekirse sorundan emin olmak için 21H2 ve 22H2 de Unigine Heaven benchmark testleri yaptım.

21H2:
Skor 5150, FPS 204.9.

22H2:
Skor 3905, FPS 155.

Oyunlarda da bu denli bir düşüş oldu.

İşlemcinin kendi grafik kartı varsa onu kullanmış olabilir.

İlk yükselttiğiniz anda direkt oyunlara giremezsiniz zaten. Windows özellik güncellemelerinde driverler eski haline dönebiliyor. Bunları yeniden güncellemeniz lazım. Ve önceki Windows sürümünden kalan kalıntıları silmeniz gerekiyor. Ben bunları yaptıktan sonra değerlerim normale döndü.
Yükseltme yaptıktan sonra bir güncelleme daha geldi, onu da yaptım. Ekran kartını tekrar güncelledim ama başka bir güncelleme yapmadım. Sorun olursa önceki sürüme dönmek için eski windows dosyalarını silmedim. Açıkçası neyi güncelleyeceğimi de bilmiyorum.

Bende sıfırlanmadı. En üstte de belirttim :)

İşlemcinin kendi grafik kartı varsa onu kullanmış olabilir.
Yok hocam.

Yalnız benim PC bu güncelleme yöntemi ile yükleneceğini sanmıyorum benim PC de TPM çipi yok muhtemelen hata verecek.

Yalnız benim PC bu güncelleme yöntemi ile yükleneceğini sanmıyorum benim PC de TPM çipi yok muhtemelen hata verecek.

Siz sanırım ISO ile geçebilirsiniz.
22H2 ISO'sunu indirip TPM bypass yaparak yani.

Bilgisayarım PC_Health Check taramasından geçmediği için yükleme esnasında bazı dosyalarla oynayarak windows 11'e temiz kurulumla geçmiştim. Şu an yüklü windows 11'in üzerine bu yöntemle sorun yaşamadan yükseltme yapabilir miyim ?

Şu an bazı hata engelleme yöntemleri ile Windows 11 yüklü mü bilgisayarınız?

Bilgisayarım PC_Health Check taramasından geçmediği için yükleme esnasında bazı dosyalarla oynayarak windows 11'e temiz kurulumla geçmiştim. Şu an yüklü windows 11'in üzerine bu yöntemle sorun yaşamadan yükseltme yapabilir miyim ?

Desteklenmeyen sistemler 22H2 sürümüne normal yollarla geçemeyecek.

Siz sanırım ISO ile geçebilirsiniz.
22H2 ISO'sunu indirip TPM bypass yaparak yani.

Macig diye bir araç vardı TPM çipi bypass ederek yeni bir ISO indirebilirim.

Bilgisayarım pc_health check taramasından geçmediği için yükleme esnasında bazı dosyalarla oynayarak Windows 11'e temiz kurulumla geçmiştim. Şu an yüklü Windows 11'in üzerine bu yöntemle sorun yaşamadan yükseltme yapabilir miyim?

Düzenlenmiş ISO kullandığım için için evet şu an Windows 11 yüklü.

Yeni konular

Geri
Yukarı