Windows 11 aceleye gelmiş bir işletim sistemi mi?

UltraPilot

Kilopat
Daha fazla  
Windows 11'in AMD işlemcilerde %10'lar civarında düiük performans göstermesi ve güncellemeyle bu ve diğer bazı şeyler gerekli müdahalelerin yapılacağının söylenmesiyle birlikte, aslında hiç çıkmayacağı düşünülen ama sonrasında gerekli görülüp Ekim 2021'de piyasaya srülmesinden aylar geçen bu işletim sistemine karşı bende bir önyargı oluştu.
Kullananlar tecrübelerini aktarabilir mi? Şu an bir Windows 10 kullanıcısı olarak, Android uygulama desteğinin olmaması dışında herhangi bir üzüntüm yok. İşlemciden ötürü bilgisayarım desteklemiyor ama illegal yollardan kurmaya girişmedim.
Başlığa istinaden, gerçekten 'aceleye gelmiş' gibi hissettiren bir şey yaşattı mı sizlere yoksa Microsoft, modern ihtiyaçlara yönelilk güzel ve şişirilmemiş bir yazılım mı ortaya koymuş?

Windows 11'in AMD işlemcilerde %10'lar civarında düiük performans göstermesi ve güncellemeyle bu ve diğer bazı şeyler gerekli müdahalelerin yapılacağının söylenmesiyle birlikte, aslında hiç çıkmayacağı düşünülen ama sonrasında gerekli görülüp ekim 2021'de piyasaya srülmesinden aylar geçen bu işletim sistemine karşı bende bir ön yargı oluştu.
Kullananlar tecrübelerini aktarabilir mi? Şu an bir Windows 10 kullanıcısı olarak, Android uygulama desteğinin olmaması dışında herhangi bir üzüntüm yok. İşlemciden ötürü bilgisayarım desteklemiyor ama illegal yollardan kurmaya girişmedim.
Başlığa istinaden, gerçekten 'aceleye gelmiş' gibi hissettiren bir şey yaşattı mı sizlere yoksa Microsoft, modern ihtiyaçlara yönelilk güzel ve şişirilmemiş bir yazılım mı ortaya koymuş?

Bence gereksiz bir işletim sistemi olmuş Windows 10'u modifiye etseler daha iyi olabilirdi.

Gerçekten aceleye getirilip çıkış yapmış bir işletim sistemi ama şu an düzeltildi. Microsoft gibi büyük bir şirketin Windows için bunu yapmasını beklemezdim.

Her işletim sistemi doğduğu zaman sorunlu oluyor ama hizmet paketlerini çıkardıkça Microsoft bu sorunların önüne geçiyor Windows Vista'yı düşünün aynı şekilde.

Gereksiz. Windows 10'u düzeltip hafifleştirip, yeni çekirdek üzerine yazabilirlerdi.

Windows 11 hangi çekirdeği kullanıyor?

Bence gereksiz ve sizin dediğiniz gibi aceleye geldi 2 3 yıl daha bekletip Windows 10'dan daha iyi bir şey ortaya çıkarabilirlerdi.

Modlu W10 bu. Biliyorum, XP den sonrası hep birbirinin modu ama Xp den Vista'ya koca görünüm ve bootloader iyileştirildi, Vista'dan 7'ye performans artışları ve stabilize arttı, 7'den 8'e UEFI, SSD vs. desteği geldi, 8'den 8.1'e stabilizasyon arttırıldı, 8.1'den 10'a basit görünüm değişikliği ve tam UWP desteği geldi ama 10'dan 11'e hatrı sayılır değişim yok.
Gereksiz. Windows 10'u düzeltip hafifleştirip, yeni çekirdek üzerine yazabilirlerdi.

Windows 11 hangi çekirdeği kullanıyor?
NT10.0.

Bill amca 10'u eskitmek için 7'den daha fazla uğraşacak o kesin.

Artık bu işlerle uğraşmıyor kendisi.

Satya Nadella şuan MS Ceo'su ve kendi yolunda ilerliyor. Bill e göre Windows 10 son olacaktı. Ancak Satya belki de yeni güncelleme ile gelecek olan Windows sürümünü Windows 11 olarak çıkarttı...

FH4 te benchmark yaparken OS: W10 yazıyor. W11, W10nun aslında update ile verilecek hali bana kalırsa...

Geri
Yukarı