Rehber Windows 11 APK Kurma

Amazon Appstore Android uygulama konusunda biraz yetersiz olduğu için anlatacağım yöntem ile APK kurabileceksiniz.

1. Adım: Windows Subsystem for Android uygulamasını açıp Geliştirici Modu aktifleştirmeniz gerekiyor.
gelistirici.png

2.Adım: Bu linkten Android SDK Platform Tools'u indirip masaüstüne çıkartmanız gerekiyor .

https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools

3.Adım: CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp cd komutu ile SDK'nın içine giriyoruz.

1634819203599.png

4.Adım: Şimdi ise Subsystem for Android uygulamasında yazan ip ye şu komut ile bağlantı yapmamız gerekiyor (Ip adresi değişiklik gösterebilir).
"adb connect 127.0.0.1:58526 "

1634819353125.png

Bağlantı Kurulduğunda şu şekilde yazı yazmaktadır

1634819541976.png

5. Adım: Şimdi ise herhangi bir yerden indirdiğimiz APK dosyasını platform-tools klasörünün içine atıp şu komut ile kuruyoruz.
adb install "Klasöre Attığınız APK'nın ismi"

1634819742061.png

Success yazısını görüyorsanız uygulama başarı ile kurulmuş demektir şimdi başlat menüsünden uygulamaya tıklayarak açabilirsiniz.

Hocam burada Whatsapp'ı kurdum apk olarak, ses atıyorum karşı tarafa ses inanılmaz kalitesiz gidiyor. Boğuk gidiyor. Normalde Windows'ta mikrofon sesini dinlerken net, ama uygulama içinde çok kötü. Bunun sebebi ne olabilir, kalite çok düşüyor
Maalesef onu bilmiyorum.

Başarılı.
Minecraft'da klavye-fare kontrolleri kısmen çalışıyor ve sürekli takılı kalıyor. Microsoft Edge internete bağlanmıyor. Minecraft'ı birazdan gamepad ile deneyeceğim.
Eki Görüntüle 1195327
Gamepad ile gayet güzel çalışıyor.
Aurora Store ile Brave'i indirdim. Tarayıcı deneyimi güzel. Edge'de bir sorun var. Ne kadar denesem de internete bağlanmıyor. Chrome hiç kurulmuyor. Instagram güzel çalışıyor. Oyun olarak Brawl Stars indirdim, çalışıyor. CPU-Z indirdikten sonra sistemin Android 11 olduğunu öğrendim.
Screenshot_23.png

İşlemcim Intel Core 2 Q8300 ve sanallaştırma desteği yok. Çalıştırma yolum yok mu? Ben çok heyecanlanmıştım Windows 11 de APK desteği gelecek diye ve BlueStacks'dan kurtulucam diye. Hiçbir farkı yok ki sanallaştırma istiyorsa.

Eki Görüntüle 1195672

Bu sorun hakkında başka önerisi olan yok mu? Başka kişilerdede çok yaşayan var :/

bu hatayı alıyorum.
add-appxpackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073CF3, Paket güncelleştirme, bağımlılık veya çakışma doğrulaması
ndan geçemedi.
MicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_1.7.32815.0_x64__8wekyb3d8bbwe paketi bulunamayan bir çerçeveye bağım
lı olduğundan Windows bu paketi yükleyemiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video ile Play Store olan versiyonu deneyeceğim birazdan haber veriririm.
Edit: Çalıştı.
1635102997712.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı