Rehber Windows 11 APK Kurma

Amazon Appstore Android uygulama konusunda biraz yetersiz olduğu için anlatacağım yöntem ile APK kurabileceksiniz.

1. Adım: Windows Subsystem for Android uygulamasını açıp Geliştirici Modu aktifleştirmeniz gerekiyor.
gelistirici.png

2.Adım: Bu linkten Android SDK Platform Tools'u indirip masaüstüne çıkartmanız gerekiyor .

https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools

3.Adım: CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp cd komutu ile SDK'nın içine giriyoruz.

1634819203599.png

4.Adım: Şimdi ise Subsystem for Android uygulamasında yazan ip ye şu komut ile bağlantı yapmamız gerekiyor (Ip adresi değişiklik gösterebilir).
"adb connect 127.0.0.1:58526 "

1634819353125.png

Bağlantı Kurulduğunda şu şekilde yazı yazmaktadır

1634819541976.png

5. Adım: Şimdi ise herhangi bir yerden indirdiğimiz APK dosyasını platform-tools klasörünün içine atıp şu komut ile kuruyoruz.
adb install "Klasöre Attığınız APK'nın ismi"

1634819742061.png

Success yazısını görüyorsanız uygulama başarı ile kurulmuş demektir şimdi başlat menüsünden uygulamaya tıklayarak açabilirsiniz.

Başarılı.
Minecraft'da klavye-fare kontrolleri kısmen çalışıyor ve sürekli takılı kalıyor. Microsoft Edge internete bağlanmıyor. Minecraft'ı birazdan gamepad ile deneyeceğim.
Eki Görüntüle 1195327
Gamepad ile gayet güzel çalışıyor.
Kardeş gamepad nasıl bağladın. Ben PS4 Dualshock 4 ile bilgisayara bloetooth ile bağladım ama oyunda hiçbir şekilde işlev görmüyor.?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video ile Play Store olan versiyonu deneyeceğim birazdan haber veriririm.
Edit: Çalıştı.
Eki Görüntüle 1197864
Kanka tam olarak nasıl kurdun Videodaki herşeyi yaptım add shell kısmında videodaki yazılar yerine windows_x86_64:/ $ çıkıyor olmuyor.

Son düzenleme:
Kardeş gamepad nasıl bağladın. Ben PS4 Dualshock 4 ile bilgisayara bloetooth ile bağladım ama oyunda hiçbir şekilde işlev görmüyor.?
X360CE programı ile gamepad'i Xbox 360 kontrolcüsüne çevirdim. Diğer Microsoft Mağazası oyunlarında da böyle yapıyordum. Halihazırda mağaza uygulaması olunca gamepad'i tanıdı.

Geri
Yukarı