Windows 11 bilgisayara zarar verdi

İşlemcinizde dahili görüntü birimi yok bu yüzden görüntü alamıyorsunuz. Geçenlerde benim de bilgisayarım(laptop) aniden kendisini yeniden başlattı ve harici ekran kartım görünmüyordu. Statik elektrik boşaltma yöntemi olan tüm bağlantıları söküp güç tuşuna 40-45 saniye kadar basılı tutma işlemini yapınca sorunum çözüldü. Bunu da NVIDIA canlı destek hattına yazarak öğrendim ve uyguladım. Bir deneyin zor bir işlem değil zaten.
Şu ekran kartı bende değil parçalar takılı değil anakart garantiden geldikten sonra bi sıkıntısı yoksa dediğinizi yapıp parçaları bağlarım haber yazarım burdan sağolun.
@Ahmetcannnn büyük ihtimalle BIOS bir şekilde sapıttı. Anakartın pilini çıkarıp 1-2 dakika bekletip geri taktın mı?
Hocam onuda denedim hatta ramlari silgi ile silin dediler pek bişey olacağını zannetmiyodum zaten ama teknolojik alet belli olmaz diyerek bütün doğru veya yalan yöntemleri denedim.

PC yavaş çalışıyordu format atmak istedim format atmışken de Windows 11 atayım dedim, bilgisayarımda TPM yok o yüzden varmış gibi göstermem gerekiyordu. Technopat'ın videosundan onu da yaptım kurulumu tamamladım Windows geldi, bir sıkıntı yoktu, 2 gün kullandım 2. günün akşamı durduk yere siyah QR kod ekrana geldi. PC'yi kapattım ve bir daha açılmadı. PC çalışıyor her zamanki gibi ama ekrana görüntü gelmiyor, ekran kartını başka bir sistemde deneyebildim çalışıyor fakat diğer parçaları deneyemedim. Sahtekar bilgisayarcılara bilgisayarımı emanet etmek istemedim bu yüzden yarın anakartı garantiye vereceğim. Sizce sorun hangi parçada olabilir? Ne yapmam gerekir? Başka bir yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba reset atmayı dene bilgisayarı Power off butonundan birkaç defa kapat ve yeniden aç.

Bypass'ta bir sorun olmaz. Ayrıca cihazınızın bios sürümünü kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ve windows 11 son sürümünü yükleyip açılınca da güncellemeleri tamamen uygulayın zira ilk sürüm sıkıntılı biliyorsunuz. Bunları yaptığınız halde bir sorun oluşuyor ise windows 10, windows 11 farketmeksizin bilgisayar parçanızda sorun oluşmuştur ve denk gelmiştir.

Sizin bilgisayarı bozan şey windows 11 uyumsuz sürüclüler olabilir. Windows'u yükledim iş bitti mantığıyla olmaz. Sürücüler çok önemlidir. Hem Windows 11 sadece görsel olarak editlenmiş bir windows 10, genel olarak hiç fark yok.

Merhaba reset atmayı dene bilgisayarı Power off butonundan birkaç defa kapat ve yeniden aç.

Hocam her şeyi denedim olmadı anakart ın yazılımsal bir sıkıntısı olmuştur diyerek garantiye verecektim bugün Gigabyte'ın servisi doğru dürüst ilgilenmedi aldığınız yere iade edin diyor aldığım yer distribütöre geri yönlendiriyor nasıl ulaşabilirim bunların servislerine şu an elimden gelen tek şey bu BIOS'a falanda girmiyor çünkü.

Hocam her şeyi denedim olmadı anakart ın yazılımsal bir sıkıntısı olmuştur diyerek garantiye verecektim bugün Gigabyte'ın servisi doğru dürüst ilgilenmedi aldığınız yere iade edin diyor aldığım yer distribütöre geri yönlendiriyor nasıl ulaşabilirim bunların servislerine şu an elimden gelen tek şey bu BIOS'a falanda girmiyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı