Çözüldü Windows 11 boşta 2.7GB RAM kullanması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rin2b

Decapat
RAM
16
1653314645158.png

PC'deki uygulamalar bunlar. PC boşta iken 2.7GB civarı RAM kullanıyor 16 GB RAM'im var. Sizce normal bir değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayar ihtiyacına göre RAM kullanımı artabilir veya düşebilir, boşta RAM kullanımının 2.7 GB olması anormal bir durum değildir... Bilgisayarın RAM kullanması da zararlı bir şey değil.
Evet, gayet normal. Bu video sizlere yardımcı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 mecburen dönüş yaptım. 32 GB RAM olmasına rağmen :)
RAM kullanımı yüzünden dönüş yaptıysanız ve RAM kullanımınız da boşta 8 GB üstünde değildi ise boşuna evham yapmışsınız.

RAM kullanımı yüzünden dönüş yaptıysanız ve RAM kullanımınız da boşta 8 GB üstünde değildi ise boşuna evham yapmışsınız.
Çok yavaştı ama abi, bazı uygulamalar da hatalar vardı, gerçekten bir kasılma söz konusu mevcut. Mesela klasör tıklamaları ve girişlerinde saliselik yavaşlama bile beni rahatsız etmişti. Ama benim takıntım da olabilir bu. Bence 1 ay kadar güncellemeler ile yerine düzeltilmiş bir şekilde olduğu zaman daha güzel bir görünümü olduğu için geçebilirim. Şu an win10 için win11 teması bile kullanıyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı