Windows 11 Çıktı! İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler

Cümleten selamünaleyküm. Bu yöntemle cihazımı Windows 11'e yükselttim. Bugün itibarıyla güncelleme olarak gelmiş sanırım cihazlara. Benim cihazımda bir güncelleme görünmedi. Acaba tam sürüm olduğundan mı yoksa bir sorun mu var?

Ryzen 2000 serisinin çoğu desteklenmiyor. Şaka gibi. Microsoft'tan kimse de şöyle dememiş herhalde: "Ne kadar kullanıcıya ulaşabilirsek o kadar iyi. Sonuçta insanlar kullansın diye yaptık bu işletim sistemini."

Ryzen 2000 serisinin çoğu desteklenmiyor. Şaka gibi. Microsoft'tan kimse de şöyle dememiş herhalde: "Ne kadar kullanıcıya ulaşabilirsek o kadar iyi. Sonuçta insanlar kullansın diye yaptık bu işletim sistemini."

TPM 2.0 ve Secure Boot zorunluluğuna saçma deyince hemen tepemize çıkıyorlar hocam. Kendi sistemim Windows 11'i destekliyor fakat Secure Boot'u açmadığım için hiçbir oyuna sokmuyor beni :D. Ne yapmaya çalışıyorlar pek anlamadım.

Az önce geçiş yaptım ve şaşırtıcı derecede hızlı geçiş oldu. Windows 11 yükseltme aracının kurulumu bittikten sonra Windows 10'dan Windows 11'e geçişi taş çatlasın 6-7 dakika sürmüştür, garip... Onun dışında şimdilik bir sorun göremedim. Arayüzler ve simgeler çok hoş duruyor. Yeni sürüm bir Windows kullandığımı hissediyorum.

Gerçekten de öyle ama hala nihai sürümü dağıtıma başlanmamış gibi normalde Recep bey artık sağ tık disk yönetimi değişecek demişti şu an baktım hala bildiğimiz disk yönetimi duruyor.
Üstüne gerçekten de PC performans artışı var SSD kurduğum için daha da kendini belli ediyor.

Geri
Yukarı