Windows 10 iyidir ama onda da problem bitmiyor kernel 41 hatası gibi.

Neden genel konuşmayı bu kadar çok seviyorsunuz? Windows 10, Microsoft'un uyuşukluğu yüzünden onca yıl aradan sonra anca oturmuş sayılır. Sizin bilgisayarınız problem çıkartıyor diye böyle konuşmak bir tık manasız. Windows 11 için rahatlıkla söyleyebilirdiniz, henüz yeni ve hataları hala gündem oluyor. Konu sahibinde önerim şimdilik Windows 10'a temiz kurulum yoluyla geçmesi.

Sisteminde virüs var o virüs indirdiğin şeye bulaşıyor sistemde indirdiğin şeyi anında taradığı için onu virüs görüyor format lazım

Neden genel konuşmayı bu kadar çok seviyorsunuz? Windows 10, Microsoft'un uyuşukluğu yüzünden onca yıl aradan sonra anca oturmuş sayılır. Sizin bilgisayarınız problem çıkartıyor diye böyle konuşmak bir tık manasız. Windows 11 için rahatlıkla söyleyebilirdiniz, henüz yeni ve hataları hala gündem oluyor. Konu sahibinde önerim şimdilik Windows 10'a temiz kurulum yoluyla geçmesi.

Dostum yaz internete kronik problem deniyor hala daha güncellemelerle problemler düzeltiliyor Windows 10 hala daha sorunsuz sistem denilecek kadar iyi değil.

Sisteminde virüs var o virüs indirdiğin şeye bulaşıyor sistemde indirdiğin şeyi anında taradığı için onu virüs görüyor format lazım

Dostum yaz internete kronik problem deniyor hala daha güncellemelerle problemler düzeltiliyor Windows 10 hala daha sorunsuz sistem denilecek kadar iyi değil.

Kronik diyebilmeniz için ciddi sayıda kullanıcının bu tarz problemler yaşaması lazım. Final sürüm güncellemesi olan 22H2'de ise bu tarz genel bir problem yok, Microsoft'un kendisi de bunu söylüyor zaten. Gelen en son güncelleme ise 26 Mart tarihinde, Copilot ve masaüstü ikonlarıyla alakalı problemleri içeriyor yalnızca :) Yani herhangi kronik bir problemi düzeltmeye çalışmıyorlar. Hatta 2024 içerisinde bahsettiğiniz şekilde bir güncelleme gelmedi.

26 Mart - KB5035941

1712413938457.png

Bu arada bahsettiğiniz virüs olayı abartılmış ve çok düşük bir ihtimal gibi geldi bana.

Kronik diyebilmeniz için ciddi sayıda kullanıcının bu tarz problemler yaşaması lazım. Final sürüm güncellemesi olan 22H2'de ise bu tarz genel bir problem yok, Microsoft'un kendisi de bunu söylüyor zaten. Gelen en son güncelleme ise 26 Mart tarihinde, Copilot ve masaüstü ikonlarıyla alakalı problemleri içeriyor yalnızca :) yani herhangi kronik bir problemi düzeltmeye çalışmıyorlar. Hatta 2024 içerisinde bahsettiğiniz şekilde bir güncelleme gelmedi.

26 Mart - KB5035941.

Eki Görüntüle 2160873

Bu arada bahsettiğiniz virüs olayı abartılmış ve çok düşük bir ihtimal gibi geldi bana.

Hem biraz kafam karıştı hem de biraz merak ettim,
Benim sistemde virüs mü var, varsa nasıl bulaştı ne zaman bulaştı ve niye son 1 ayda etki etti çünkü son 1 ayda hiçbir crack yazılım filan yüklemeye çalışmadım ve Windows Defender harika olmasa da gerçekten virüsleri tespit edebiliyor ve Windows Defender'ın herhangi şüphesi şu anda yok.

Hem biraz kafam karıştı hem de biraz merak ettim,
Benim sistemde virüs mü var, varsa nasıl bulaştı ne zaman bulaştı ve niye son 1 ayda etki etti çünkü son 1 ayda hiçbir crack yazılım filan yüklemeye çalışmadım ve Windows Defender harika olmasa da gerçekten virüsleri tespit edebiliyor ve Windows Defender'ın herhangi şüphesi şu anda yok.

Kaspersky'ın, korsan dosya ile uğraştığınız vakit işini hallettiğini düşünüyorsanız, virüs kaynaklı olacağını zannetmem. Hem Windows Defender'in tepki vermediğini söylüyorsunuz. Windows 10'a geçme vakti gelmiş anlaşılan. Bu arada dosya indirirken tam olarak ne oluyor? Fotoğraf atabilirsiniz.

Geri
Yukarı