Neyse zaten Windows 10'a geçeceğim yakında ama temiz kurulum için USB'den kurmalıyım değil mi?
Evet,
Programla kurunca sadece sistem değişiyor dosyalar portlanmış oluyor virüs varsa makineda duruyor diyebiliyorum.
Programla kurmaktan ne kastettiğinizi tam anlamadım ama önemli değil. USB den kurulum tercih edilmeli.

EKLER:
Virüs programı kurmanızı önermiyorum. Virüs programları da sistemde kararsızlığa neden olabilir hatta bozabilir. Belki sizin sisteminizin başına gelen de budur.
Windows defender ev kullanıcıları için yeterlidir.

Güvenli bir tarayıcı kullanın. Firefox öneririm. Eski alışkanlıklarınızdan dolayı ilk başta garip gelebilir ama bir hafta geçmeden alışırsınız.

Şu anda bilgisayarım resmen koli bandı ile tutturulmuş gibi özellikle son 1 aydır.
Oyunların büyük birçoğunda Alt Tab atarken siyah ekran yiyorum.
Mesela CS2, Minecraft Half-Life vb. önce dert etmedim sadece CS 2 de idi, sonra Half-Life ve CS1.6 da yaşayınca herhalde sadece Valve oyunlarında dedim.
Sonrasında Minecraft'ta yaşadım hadi Minecraft neyse onda tekrar Alt Tab atınca düzeliyor ama masaüstüne gelemiyorum. Ama diğer özellikle Valve oyunlarında siyah ekran oluyor ve geçmiyor, pumpkin jack oynamak istedim ama ilk seferde neyi oyun tuşuna bastığımda siyah ekran yedim DirectX 12 de, 2.de Direct X 11 denedim direkt siyah ekran yedim, ve tek çözümü bilgisayarı kapatıp açmak, ayrıca şu anda Steam gibi uygulamalar dışında dosya indiremiyorum, Need for Speed Carbon indirecektim olmadı dedim bir Kaspersky Free indireyim dedim olmadı, aynı zamanda işlemci ve ekran kartı kullanımım fazlasıyla arttı sadece Opera açıkken bile %15
Masaüstünde %10 bile görüyor ve hemen inmiyor, en yakın tarihte indirdiğim crack dosya GTA Vice City idi ve onu da sonbaharın başında indirim Kaspersky'dan tarama yapıp oynayınca silmiştim ve Kaspersky 2-3 ay önce çalışmaz hale gelmişti ve ben silmiştim, bu diğer problemler ise 1 aydır falan var Windows 11'den kaynaklandığını düşünmekteyim, eğer bu forumdan güncelleme ile filan düzeltemez çözüm bulamazsam Windows 10'a temiz bir kurulum la geçmeyi düşünüyorum.
Sistem parçaları:
Zotac RTX3060.
i3 12100F.
DDR4 RAM.
Yani yaşadığım durumların ne kadar saçma olduğunu buradan bile çıkarabiliriz.

Merhaba;
ASUS M5a78L-M/Usb3.0 DDR3 anakart.
AMD FX 6300 işlemci
16 GB DDR3 Corsair RAM.
ASUS NVIDIA GTX 1650 GDDR6 ekran kartı.
SSD ve mekanik sürücüler,
Zalman Z3 kasa ve kule tipi işlemci soğutucusu.
Sistemim bu şekilde. 2 senedir Windows 11 kullanıyorum. Hyper-V sanallaştırmayı açtığımda PC kilitlenip reset atıyor. Birçok kez BIOS'ta AHCI olan sürücü yüklemesini IDE'ye dönüştürüp kendi kendine reset atıyor. TPM-2.0 olmadığı için, yüklemeden önce TPM'ye ait olan uzantıları silmiştim. Ne yazikki bu kadar başımı ağrıtacağını tahmin bile edemezdim. En sonunda otomatik onarıma bıraktığımda depolama disklerini de silip tekrar yükleme yaptığından dolayı, bir dünya emeğim, dosyalarım, anılarım nice depom silindi gitti. Orijinal recovery programları da aldım ama biçimlendirdiği için çok geç kaldı ve profesyonel bir yardım bile alsam geri gelmeyeceğinden üzülerek emeklerimi kaybettim. Bugün blue stack programı yüzünden eskide olsa ilk canavar makinem olduğu için sinirlenip kasayı kaldırıp, yere vurdum ve eğikler, bir de ayakları kırıldı. Artık o kadar çıldırtma derecesine getirdi ki tekrardan Windows 10 kuracağım en yakın zamanda. 16 GB RAM'den 4 GB'yi görüp kalan 12 GB'yi BIOS'ta bile tanımıyor. Win geri bildirimlerinde çok sorunlu olmasına rağmen 10 yıllık bir PC için kurulmayacağına kanaat getiremeyip, bütün evraklarımı ve cihazımdan şiddetle soğudum için uzun uzun yazdım. Bir Windows kullanıcısı için Windows 7’diden önce Vista ve Vista'dan sonra çıkarttıkları Windows 10 hariç bütün yazılımları tam bir hayal kırıklığı.Kendi kendine disklerimi hala biçimlendirmesi, sürekli hata vermesi sıtkımı sıyırdı. En yakın zamanda geri Windows 10’a dönücem. Windows 11 benim için büyük pişmanlık… :(:( :(

Merhaba;
ASUS M5a78L-M/Usb3.0 DDR3 anakart.
AMD FX 6300 işlemci
16 GB DDR3 Corsair RAM.
ASUS NVIDIA GTX 1650 GDDR6 ekran kartı.
SSD ve mekanik sürücüler,
Zalman Z3 kasa ve kule tipi işlemci soğutucusu.
Sistemim bu şekilde. 2 senedir Windows 11 kullanıyorum. Hyper-V sanallaştırmayı açtığımda PC kilitlenip reset atıyor. Birçok kez BIOS'ta AHCI olan sürücü yüklemesini IDE'ye dönüştürüp kendi kendine reset atıyor. TPM-2.0 olmadığı için, yüklemeden önce TPM'ye ait olan uzantıları silmiştim. Ne yazikki bu kadar başımı ağrıtacağını tahmin bile edemezdim. En sonunda otomatik onarıma bıraktığımda depolama disklerini de silip tekrar yükleme yaptığından dolayı, bir dünya emeğim, dosyalarım, anılarım nice depom silindi gitti. Orijinal recovery programları da aldım ama biçimlendirdiği için çok geç kaldı ve profesyonel bir yardım bile alsam geri gelmeyeceğinden üzülerek emeklerimi kaybettim. Bugün blue stack programı yüzünden eskide olsa ilk canavar makinem olduğu için sinirlenip kasayı kaldırıp, yere vurdum ve eğikler, bir de ayakları kırıldı. Artık o kadar çıldırtma derecesine getirdi ki tekrardan Windows 10 kuracağım en yakın zamanda. 16 GB RAM'den 4 GB'yi görüp kalan 12 GB'yi BIOS'ta bile tanımıyor. Win geri bildirimlerinde çok sorunlu olmasına rağmen 10 yıllık bir PC için kurulmayacağına kanaat getiremeyip, bütün evraklarımı ve cihazımdan şiddetle soğudum için uzun uzun yazdım. Bir Windows kullanıcısı için Windows 7’diden önce Vista ve Vista'dan sonra çıkarttıkları Windows 10 hariç bütün yazılımları tam bir hayal kırıklığı.Kendi kendine disklerimi hala biçimlendirmesi, sürekli hata vermesi sıtkımı sıyırdı. En yakın zamanda geri Windows 10’a dönücem. Windows 11 benim için büyük pişmanlık… :(:( :(
benim içinde windows 11 pişmanlık her ay farklı bir sorun çıkıyor. sanayide babamın bakkalın 1 yaz çalıştığım için ve fiyatı arttığı için ne bilgisayardan sinirimi alabiliyorum nede başka fırlatınca zevk alacağım bir şey var , kum torbası bile yok , bu yüzden sürekli akıl sağlığım kötüye gidiyor

Evet,

Programla kurmaktan ne kastettiğinizi tam anlamadım ama önemli değil. USB'den kurulum tercih edilmeli.

Ekler:
Virüs programı kurmanızı önermiyorum. Virüs programları da sistemde kararsızlığa neden olabilir hatta bozabilir. Belki sizin sisteminizin başına gelen de budur.
Windows Defender ev kullanıcıları için yeterlidir.

Güvenli bir tarayıcı kullanın. Firefox öneririm. Eski alışkanlıklarınızdan dolayı ilk başta garip gelebilir ama bir hafta geçmeden alışırsınız.

Teşekkür ederim en yakın zamanda fabrika ayarına döneceğim , en uygun ve en yakın diğer vakitte de Windows 10'a temiz bir kurulum yapacağım.

Arkadaş öncelikle sanırım yazım pek anlaşılmadı bu yüzden tekrar özet geçeyim.
Ben virüslü yazılım yüklemiş olsam bile, Kaspersky taramaları bir şey demedi -ben en son soldier of fortune indirdim sildim- bayağı bir sonrasında Kaspersky çalışmaz hale geldi sil yükle yaptım çözülmedi bende kaldırdım ve bir daha uğraşmadım -bu dönemlerde hem bir şey indirmedim hem de wdefender bile bir şey demedi şüphelenmedi bile- ve çalışmadığı dönemde dosya inebiliyordu, hatırladığım kadarıyla gene bir şey yüklemedim yanlış bir siteye tıklamadım,
Daha sonrasında sadece CS2 de tespit ettiğim Alt Tab sorunu çıktı sonra Half-Life CS1.6 ya kadar gitti -ben farkına varmadım ancak güvenilir ders çalışma sitesinden Word dosyası indiremedim yani o dönemlerde dosya sıkıntısı yaşıyormuşum - aynı zamanda ilk sayfadaki kod ile Alt Tab'ların en azından siyah ekran takılma sorununu çözdüm ve nedense Warband'da bu sorunu yaşamıyorum. Ve şunu da söyleyeyim benim eski konularımdan birinde Last of Us açılmıyor diye başka birinin önerdiği driver ı kullanmışlığım var ama yaptığım hiçbir eylem anlık sonuçlar doğurmadı (şu an aklımdaki modem virüsü veya driver sorunu mu yedim) @Blackcomb @Ongaziwa

Window 10'a geçmeyi düşünüyorum.

Neyse zaten Windows 10'a geçeceğim yakında ama temiz kurulum için USB'den kurmalıyım değil mi? Programla kurunca sadece sistem değişiyor dosyalar portlanmış oluyor virüs varsa makineda duruyor diyebiliyorum.
Evet USB ile yapın.

Şu anda bilgisayarım resmen koli bandı ile tutturulmuş gibi özellikle son 1 aydır.
Oyunların büyük birçoğunda Alt Tab atarken siyah ekran yiyiyorum.
Mesela CS2, Minecraft Half-Life vb. önce dert etmedim sadece CS 2 de idi, sonra Half-Life ve CS1.6 da yaşayınca herhalde sadece Valve oyunlarında dedim.
Sonrasında Minecraft'ta yaşadım hadi Minecraft neyse onda tekrar Alt Tab atınca düzeliyor ama masaüstüne gelemiyorum. Ama diğer özellikle Valve oyunlarında siyah ekran oluyor ve geçmiyor, pumpkin jack oynamak istedim ama ilk seferde neyi oyun tuşuna bastığımda siyah ekran yedim DirectX 12 de, 2.de Direct X 11 denedim direkt siyah ekran yedim, ve tek çözümü bilgisayarı kapatıp açmak, ayrıca şu anda Steam gibi uygulamalar dışında dosya indiremiyorum, Need for Speed Carbon indirecektim olmadı dedim bir Kaspersky Free indireyim dedim olmadı, aynı zamanda işlemci ve ekran kartı kullanımım fazlasıyla arttı sadece Opera açıkken bile %15
Masaüstünde %10 bile görüyor ve hemen inmiyor, en yakın tarihte indirdiğim crack dosya GTA Vice City idi ve onu da sonbaharın başında indirim Kaspersky'dan tarama yapıp oynayınca silmiştim ve Kaspersky 2-3 ay önce çalışmaz hale gelmişti ve ben silmiştim, bu diğer problemler ise 1 aydır falan var Windows 11'den kaynaklandığını düşünmekteyim, eğer bu forumdan güncelleme ile filan düzeltemez çözüm bulamazsam Windows 10'a temiz bir kurulum la geçmeyi düşünüyorum.
Sistem parçaları:
Zotac RTX3060.
i3 12100F.
DDR4 RAM.
Yani yaşadığım durumların ne kadar saçma olduğunu buradan bile çıkarabiliriz.
Hocam böyle hatalar genellikle güncellemeler ile çözülebilir, güncellemeleri takip etmenizin faydası olacağını düşünüyorum.

Hocam böyle hatalar genellikle güncellemeler ile çözülebilir, güncellemeleri takip etmenizin faydası olacağını düşünüyorum.

Windows 10'a geçtim bile :D son 6 saattir falan Windows 10 kullanıyorum, ayrıca ayarlardan bilgisayar kurtarma kısmından çok basit bir şekilde format atılabiliyor o şekilde Windows 11'i formatladım sonrasında Windows 10 kurdum (legal şekilde )

Yeni konular

Geri
Yukarı