Rehber Windows 11 Dosya Gezgininde Sekmeler Nasıl Etkinleştirilir?

Bu özellik ilk olarak Windows 11 build 22572'de Rafael Rivera tarafından tespit edildi. Özellik tıpkı başlıktaki gibi çalışıyor. Dosya Gezgini veya klasörün her bölümü için birden çok sekme açabilirsiniz. Ayrıca yeni sekmeler oluşturma veya açık sekmeleri kapatma seçeneğiniz de var ve özellik karanlık modda da çalışıyor. Sekmeleri uygulamalı olarak öğrenmek istiyorsanız, yeni deneyimi etkinleştirmek için Rafael Rivera ve Lucas tarafından GitHub'da oluşturulan "ViVeTool" olarak bilinen üçüncü taraf aracı kullanabilirsiniz.

Bu, Microsoft'un resmi olarak duyurmadığı deneysel bir özellik olduğundan, bunun Windows 11 için yeni varsayılan deneyim mi olacağı yoksa manuel olarak etkinleştirmeniz gereken bir özellik mi olacağı belli değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11'de Dosya Gezgini için sekmeleri etkinleştirin:​

1. GitHub web sitesini açın.
  2. ViveTool-vx.xxzip dosyasını indirin.
  3. Dosya Gezgini ile açmak için zip klasörünü çift tıklayın.
  4. Tümünü ayıkla deyin.
  5. Şimdi ViVeTool-v0.2.1 klasörünün konumunu kopyalayın ve Başlat Menüsüne sağ tıklayıp Windows Terminal (Yönetici) seçeneğini seçin.
  6. cd komutunu girdikten sonra boşluk atıp klasör konumunu yapıştırın ve Enter'a basın. Vivetool klasöründe olmanız lazım.
  7. Şimdi Dosya Gezgini sekmelerini etkinleştirmek için aşağıdaki komutu yazıp Enter'a basın:

./vivetool addconfig 34370472 2

1646942644250.png

8. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Adımları tamamladığınızda Dosya Gezgini artık sekmeler oluşturacak.

1646943156981.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu güncelleme ne zaman gelir?

Ben bu işlemleri yapmama rağmen çoklu sekme aktif olmadı. Insider beta olarak kullanıyorum sürümüm Build 22598.ni_release. 22408-1503. Benim sürümde mi uyumsuzluk var yoksa yöntem mi değişti?

Resimde de göstermiş olduğum sürümü yükledim ve rehberinizde bulunan adımları aynen uyguladım. Ancak dediğiniz gibi sekmeler özelliği aktif olmadı. Yanlış sürümümü yükledim yoksa kullanılan 3. taraf yazılım da mı bir sorun var?

1652166605531.png

Bu özellik şu an bana o kadar lazım oldu ki... Bütün adımları eksiksiz gerçekleştirdim ancak yine de çalışmadı. Sanırım güncellenmesi gerekiyor.

Bu özellikilk olarak Windows 11 build 22572'de rafael rivera tarafından tespit edildi. Özellik tıpkı başlıktaki gibi çalışıyor. Dosya gezgini veya klasörün her bölümü için birden çok sekme açabilirsiniz. Ayrıca yeni sekmeler oluşturma veya açık sekmeleri kapatma seçeneğiniz de var ve özellik karanlık modda da çalışıyor. Sekmeleri uygulamalı olarak öğrenmek istiyorsanız, yeni deneyimi etkinleştirmek için Rafael Rivera ve Lucas tarafından GitHub'da oluşturulan "ViVeTool" olarak bilinen üçüncü taraf aracı kullanabilirsiniz.

Bu, Microsoft'un resmi olarak duyurmadığı deneysel bir özellik olduğundan, bunun Windows 11 için yeni varsayılan deneyim mi olacağı yoksa manuel olarak etkinleştirmeniz gereken bir özellik mi olacağı belli değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11'de dosya gezgini için sekmeleri etkinleştirin:​

1. GitHub web sitesini açın.
  2. vivetool-VX. Xxzip dosyasını indirin.
  3. Dosya gezgini ile açmak için ZIP klasörünü çift tıklayın.
  4. Tümünü ayıkla deyin.
  5. Şimdi vivetool-v0.2.1 klasörünün konumunu kopyalayın ve başlat menüsüne sağ tıklayıp Windows Terminal (Yönetici) seçeneğini seçin.
  6. cd komutunu girdikten sonra boşluk atıp klasör konumunu yapıştırın ve Enter'a basın. Vivetool klasöründe olmanız lazım.
  7. Şimdi dosya gezgini sekmelerini etkinleştirmek için aşağıdaki komutu yazıp enter'a basın:

./vivetool addconfig 34370472 2

Eki Görüntüle 1328268
  8. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Adımları tamamladığınızda dosya gezgini artık sekmeler oluşturacak.

Eki Görüntüle 1328282

Merhaba,
Adımları anlattığınız gibi yaptım ama gizli sekmede aç seçeneği çıkmıyor bende.
Microsoft bu özelliği iptal etti herhalde her yolu denedim ama olmuyor Build 25131 sürümünü kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı