Windows 11 fazladan boşuna RAM kullanıyor

Java rami alir ama geri vermez bosaltmaz
Boşaltır, buna da garbage collection deniyor, C# ve Java gibi çoğu yüksek deviye dilde de bulunur bu mekanizma. Eğer Minecraft ya da modda memory leak yapan ya da optimizasyonu iyi yapılmamış bir kod varsa o kullanımı arttırır fakat Java buna sebep değildir.

Boşaltır, buna da garbage collection deniyor, C# ve Java gibi çoğu yüksek deviye dilde de bulunur bu mekanizma. Eğer Minecraft ya da modda memory leak yapan ya da optimizasyonu iyi yapılmamış bir kod varsa o kullanımı arttırır fakat Java buna sebep değildir.
Dogrudur mantikli. Zaten normal mcde Boyle sorun olmaz ama mod paketlerde oluyor

Ben de yabanci formularin yabancisiyim valla

Dogrudur mantikli. Zaten normal mcde Boyle sorun olmaz ama mod paketlerde oluyor

Ben de yabanci formularin yabancisiyim valla
Yalancısıyım olacaktı galiba :D

Yüksek seviye dillerin olayı bu zaten kendini ve atık bileşenleri temizlemek.
Modlar dandik olabiliyor dediğiniz gibi fakat shaderlar dokunmaz öyle zamanla arta arta. Mod yapar.

Yalancısıyım olacaktı galiba :D

Yüksek seviye dillerin olayı bu zaten kendini ve atık bileşenleri temizlemek.
Modlar dandik olabiliyor dediğiniz gibi fakat shaderlar dokunmaz öyle zamanla arta arta. Mod yapar.

Eyvallah hocam duzeltme icin MC bayağıdır oynamiyorum zaten belki de yanlış hatırlıyorum :D

Şu anda Minecraft'da all the mods isimli bir modpack oynuyorum. İsminden de anlaşıldığı üzere bayağı kapsamlı bir modpack. 10 GB RAM kullanıyor. Onun dışında kapsamlı bir şey açık değil ama RAM kullanımım toplam 15 GB gösteriyor. Ayrıca oyundan çıktığımda da yani bilgisayar boşta olduğunda da yine 5 GB kullanıyor. Çözümü nedir acaba? (RAM'im 16 GB)

Eki Görüntüle 1985301

Eki Görüntüle 1985303

Minecraft oynamıyorum fakat tamamlanan RAM sorunu bende de var. Naptınız?

Geri
Yukarı