Windows 11 görüşlerim

Akari

Hectopat
Makaleler
3
Birkaç gündür Windows 11 kullanıyorum. Görüşlerimi yazacak kadar deneyimlediğimi düşünüyorum. Çok uzatmadan başlayalım.
Öncelikle Windows 11'i beğendim. Windows 10'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Windows 11'e geçtiğim anda sistemimde bariz bir sıcaklık değişimi vardı. 5-6 derece daha soğuk çalışıyor artık sistemim.
Oyunlarda performans artışı pek göremedim. Aynı FPS değerlerini alıyorum hala.
Sistemi çökertecek kadar büyük bir bug olmadı henüz. Sadece 1 kere bug oldu o da güncellemeyi yapmaması idi. Sonra kurdu güncellemeyi.
Eksi not olarak fare imlecinin bazen takılarak gittiğini söylebilirim. Sinir bozucu ama büyük ihtimalle güncelleme ile düzelir.
Peki geldim malum soruya "Windows 11 geçmeye değer mi?":
Öncelikle AMD kullanıcılarının şu anlık geçmelerini önermiyorum. Yüzde 15 performans kaybı yaşandığı söyleniyor çünkü.
"Ancak bu her AMD modelinde geçerli değil." İleride ki aylarda güncelleme ile düzeltilir ama şu anlık geçmeyin.
Onun dışında meraklısı geçebilir tabii, ama cidden Windows 11'e geçmek için öyle büyük bir sebep yok. Ben merakımdan geçtim mesela.
Şimdi biraz övdük biraz da gömelim. 😀
Disk yöneticisi kısmı yıllardır aynı modern bir arayüz olsa ne iyi olurdu. XP'den beri aynı arayüzü kullanıyoruz hala.
Evet, sevmediğim tek yer bu Windows 11 hakkında. 😀
Görüşlerim bunlardı, umarım bazı kişilerin işine yarar bu konu.
Eğer yükseltme ile Windows 11'e geçmek istiyorsanız antivirüs programlarınızı silin. Yoksa Windows 11 kurulmayabilir.

Son düzenleme:
Şahsen AMD kullanıcısıyım ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Veya performans kaybı olmadı. Her AMD modeli için geçerli değil söylediğiniz, onuda tırnak içinde belirtirseniz güzel olur.

Öncelikle teşekkürler. Kaç GB yer kapladığını öğrenebilir miyim?
Sistem dosyaları ile birlikte 34 GB yer kaplıyor.
Şahsen AMD kullanıcısıyım ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Veya performans kaybı olmadı. Her AMD modeli için geçerli değil söylediğiniz, onuda tırnak içinde belirtirseniz güzel olur.
Teşekkürler söylediğiniz için. Konuya ekledim.

3600 kullanıyorum bir problem görmedim. Tabi bunu sentetik testlerde daha iyi anlayabiliriz. Standart kullanıcılar geçebilir.

Windows 11'e bayıldım ötesi, bence tasarım güzel olmuş yeniliklere açık bir insanımdır, ayrıca performans konusunda adamlar yapmış ya gerçekten dedikleri kadar %25-%30 performans artışı var hissettim bunu bizzat artı oyun oynarkende hissettim. 10/10

Son düzenleme:
Windows 11'e bayıldım ötesi, bence tasarım güzel olmuş yeniliklere açık bir insanımdır, ayrıca performans konusunda adamlar yapmış ya gerçekten dedikleri kadar %25-%30 performans artışı var hissettim bunu bizzat artı oyun oynarkende hissettim. 10/10
Control oynarken pek bir performans artışı hissetmedim şahsen. Ama sistemin daha soğuk çalışması bile beni mutlu etmek konusunda yeterli.

Bende AMD a6 9225 bir işlemci ile Windows 11 e geçtim. Güncelleme alıyorum resmi destek yokken bile update den yükselttim. Memnunum tüm güncellemelerde geliyor. Şahsen ben performansta baya artış yaşadım.

Geri
Yukarı