Windows 11 ilk görüşlerim

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Dün gece itibarıyla bilgisayarıma Windows 11 yükledim. Bu konuda ne kadar hakim olmasamda bir şeyler söylemek istiyorum. Öncelikle Windows 11i yüklerken temiz kurulum yapmadan dosyaları koruyarak geçirmeye çalıştığımda siyah ekranda kaldım. Ondan sonra temiz bir kurulum ile Windows 11e başladım. Benim ilk gözüme çarpan şey yeni tasarım. Yeni tasarımları ciddi anlamda sevdim sade ve çok hoş. Ayarlar uygulaması Windows 10'daki gibi karışık değil ve Windows 10 da bazı ayarlar için Denetim Masası'na girmek gerekirken o ayarları da ayarlar uygulamasına taşımışlar ve toparlamışlar. Bu güzel olmuş. Görünüşü yeni bir Windows sürümü olduğu için mi bilmiyorum ama ciddi anlamda çok hoşuma gitti. Sonraki gözüme çarpan şey performans. Bilgisayarı kapatıp açtığımda tam 6 saniyede açıldı. Windows 10 da yaklaşık 20 saniye sürerken şaka gibi ama 6 saniyede açıldı. Ayrıca yeni animasyonlarda çok hoş olmuş. Sistemi yeten herkesin geçmesini öneririm bildiğim kadarıyla bayağı bir süredirde betada değil artık Full sürüm sanırsam. Benim ön görüşlerim bu şekilde. Oyun performanslarına daha bakamadım oyunlar iniyor. İyi forumlar!

Windows açılırken açılış sesi geliyor. Orada bir animasyon var mı? Bilgisayarım muhtemelen onu bile kaldırmadığı için siyah bir ekranda açılış sesi gelip şifre yazma ekranına atıyor.

Windows açılırken açılış sesi geliyor. Orada bir animasyon var mı? Bilgisayarım muhtemelen onu bile kaldırmadığı için siyah bir ekranda açılış sesi gelip şifre yazma ekranına atıyor.

Benim monitör sorunlu olduğu için orayı bilmiyorum. Önce PC'yi açıyorum sonra monitörü.

Hocam oyun performansları hakkında nasıl bende geçmeyi düşünüyorum internetten birkaç video izledim de kararsız kaldım.

Bugün bazı oyunlar yükleniyor. Onları oynayıp bilgilendirme yaparım.

Geri
Yukarı