Windows 11 Home Kurulumu İçin İnternet Bağlantısı Zorunlu Olacak

Eğer bilgisayarının BIOS'unda Windows 11 Home lisansı varsa maalesef kurulum otomatik olarak Home sürümünü seçecek ve sana sürüm seçtirme imkanı sunmayacak. Bu elbette ei.cfg dosyası ile aşılabiliyor. Yani çok bir sorun değil.

Fakat yeni bilgisayar alanlar ve Windows 11 Home kurulumunu yeni bilgisayarı açar açmaz yapanlar artık Microsoft hesabı kullanmak zorunda. :(
Bu arada ben Windows 10 Pro kullanıyorum ve Windows 11, Beta Channel'a yayınlanınca geçeceğim. Geçtikten sonra ise bazı özellikleri denemek için geçici olarak Microsoft hesabımı ekleyeceğim. Eğer Microsoft hesabı ile çalışan özellikler ilgimi çekerse hep Microsoft hesabı kullanabilirim. Fakat ilgimi çekmezse çevrimdışı hesaba devam edeceğim. :)

Onu düşünmemiştim:(. Ne kadar gizli kalabiliriz ki zaten:/.
Sıknıtı sadece bizim gizliliğimiz değil malesef, mesela niye bir firma bizi izlemek ister? Ona göre reklam profili oluşturup para kazanmak için. Microsoft'ta bizi oturum açmaya zorlayarak gizliliği daha çok ihlal edip bu şekilde para kazanmak istiyor, bunu oturum açmadan da yapabilir fakat o zaman bizim kim olduğumuzu bilmediği için oturum açmak daha iyi oluyor onlar için. Adamların tek amacı para. Adamlar zaten para vererek aldığın ürün üzerinden daha da çok para kazanma peşinde.

Sıknıtı sadece bizim gizliliğimiz değil maalesef, mesela niye bir firma bizi izlemek ister? Ona göre reklam profili oluşturup para kazanmak için. Microsoft'ta bizi oturum açmaya zorlayarak gizliliği daha çok ihlal edip bu şekilde para kazanmak istiyor, bunu oturum açmadan da yapabilir fakat o zaman bizim kim olduğumuzu bilmediği için oturum açmak daha iyi oluyor onlar için. Adamların tek amacı para.

Yani aslında bu amacı çok da garipsemiyorum. Microsoft'un sahibi olsam ben de izlemek isterdim kullanıcıları. Ama zaten hesap açanları dibine kadar izleyip tonlarca para kaldırırken, neden herkesi izlemek için internet bağlantısı ile kurulumu zorunlu kılarsın?

Adamlar zaten para vererek aldığın ürün üzerinden daha da çok para kazanma peşinde.

Ya hocam, Allah aşkına! Buradan kaç kişi 1300 TL'den başlayan fiyatta Windows aldı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı