Windows 11 HWID etkinleştirme yöntemi nedir?

Hocam oda bayağı uzun işmiş ya. Şöyle yapsam olur mu peki hocam? Bu makinede (ana makinede) etkinleştirip sonra Microsoft hesabını kaldırıp format atsam iyi olur mu? En mantıklısı böyle geldi bana.

Ana makinan da bir kere yaptıktan sonra hesap vs. ihtiyacın yok. Ne kadar format atarsan at her zaman lisanslanıyor. Nispeten daha güvenli olur. Öyle yapabilirsin.

HWID Activation bu etkinleştirmeyi nasıl yaptıklarını anlatan yazıyı okuduktan sonra taşlar biraz daha yerine oturdu. Etkinleştirme yönteminin yasal olduğunu bile düşünüyorum açıkçası. Çünkü tek fark, PC'ne Windows 7 kurmadan Windows 10 üzerinde bazı sistem dosyalarında ufak değişiklikler yaparak Windows 7'den yükseltme yapmışsın gibi lisans almak. Windows 11'de çalışma sebebi de muhtemelen Windows 10 lisanslarının 11'de geçerli olmasından kaynaklanıyor.

Kaynak kodlarını hala incelemedim ama bu program uzun zamandır GitHub'da ve açık kaynak kodlu. İnternette bu programdan şikayet eden kimse görmediğim için güvenli buluyorum.
Yine de kaynak kodlarını kendi gözlerimle görmediğim sürece sanal makine kullanırım.

Eğer ana makinenizde çalıştırmak istemezseniz bir de Windows 10 ile denemenizi tavsiye ederim ama çok uzun iş olur haberiniz olsun. Belki iki sanal makine arasında aktarma yapmaya çalışarak test edersiniz.

Hocam key muhtemelen Retail keydir ben sağlam lisanstan Windows 10 Pro Retail key almıştım Sanal makinede Microsoft hesabımı girdiğimde etkin olmuyordu çünkü ana makinede etkindi ama mailden lisans anahtarını kopyalayıp Sanal makineye girince etkinleştirme işlemi başarılı oldu yani hem Sanal makinede hem de ana makinede lisans anahtarı sorun yaratmadı fiyat farkı olduğu için Windows 10 keyi almıştım

Yani Lisans anahtarını öğrenebilirsen lisans anahtarını kopyalayıp ana makinede etkinleştirmeyi deneyebilirsin

Ben programla lisans anahtarıma baktığımda maile gelen lisanstan farklı bir lisans gözüküyordu muhtemelen Windows 10 Lisans anahtarı olduğu için böyle sonu 366VT gibi bir şeyle bitiyordu key ama mailde ki key tamamen farklı.

Kardeşim ne gamsız adamsın ya. 4 sayfa boşuna mı tartışıldı burada da gerek yok falan diye atıp tutuyorsun. Tamam yapıyorsunuz şu crackleri bari güvenlik risklerini inkâr etmeyin. Bir de bilgisayarcı olacaksınız.

Haklısınız üslubuda yanlış oğlum falan diyor tanımadığı kişiye

Son düzenleme:
Hocam key muhtemeln Retail keydir ben sağlam lisanstan Windows 10 Pro Retail key almıştım sanal makinede Microsoft hesabımı girdiğimde etkin olmuyordu çünkü ana makinede etkindi ama mailden lisans anahtarını kopyalayıp sanal makineye girince etkinleştirme işlemi başarılı oldu yani hem sanal makinede hem de ana makinede lisans anahtarı sorun yaratmadı fiyat farkı olduğu için Windows 10 keyi almıştım.

Yani lisans anahtarını öğrenebilirse lisans anahtarını kopyalayıp ana makinede etkinleştirmeyi denesin.

Ben programla lisans anahtarıma baktığımda maile gelen lisanstan farklı bir lisans gözüküyordu muhtemelen Windows 10 lisans anahtarı olduğu için böyle sonu 36vt gibi bir şeyle bitiyordu key ama mailde ki key tamamen farklı.

Haklısınız üslubuda yanlış oğlum falan diyor tanımadığı kişiye.

Hocam onu denemiştim ancak gine hata veriyor etkinleştirilemedi diye. En mantıklısı dediğim gibi yapmak olacak sanırım.

Hocam onu denemiştim ancak gine hata veriyor etkinleştirilemedi diye. En mantıklısı dediğim gibi yapmak olacak sanırım.

En mantıklısı o evet Peki Sanal Makinede etkinleştirdiğinixz lisansın sunucusuna bakabilir misiniz sunucu Windows'a mı ait

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp slmgr -dli komutunu yazarak lisans anahtarının bağlı olduğu sunucuyu öğrenebilirsiniz.

CMD ile etkinleştirme yöntemini denediğimde farklı bir sunucuya bağlanıyordu ve Microsoft'a bağlı değildi çok fazla ping artışı yaşıyordum Lisans alınca düzelmişti.

Son düzenleme:
En mantıklısı o evet Peki Sanal Makinede etkinleştirdiğinixz lisansın sunucusuna bakabilir misiniz sunucu Windows'a mı ait

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp slmgr -dli komutunu yazarak lisans anahtarının bağlı olduğu sunucuyu öğrenebilirsiniz.

CMD ile etkinleştirme yöntemini denediğimde farklı bir sunucuya bağlanıyordu ve Microsoft'a bağlı değildi çok fazla ping artışı yaşıyordum Lisans alınca düzelmişti.
Böyle bir şey çıktı hocam.
1692729285849.png

Eki Görüntüle 1913220
Sunucuyu görebilmek için slmgr -dlv yazman gerekir.

Hocam key muhtemelen Retail keydir ben sağlam lisanstan Windows 10 Pro Retail key almıştım Sanal makinede Microsoft hesabımı girdiğimde etkin olmuyordu çünkü ana makinede etkindi ama mailden lisans anahtarını kopyalayıp Sanal makineye girince etkinleştirme işlemi başarılı oldu yani hem Sanal makinede hem de ana makinede lisans anahtarı sorun yaratmadı fiyat farkı olduğu için Windows 10 keyi almıştım

Yani Lisans anahtarını öğrenebilirsen lisans anahtarını kopyalayıp ana makinede etkinleştirmeyi deneyebilirsin

Ben programla lisans anahtarıma baktığımda maile gelen lisanstan farklı bir lisans gözüküyordu muhtemelen Windows 10 Lisans anahtarı olduğu için böyle sonu 366VT gibi bir şeyle bitiyordu key ama mailde ki key tamamen farklı.
Retail olarak geçiyor ama ortada bir key yok. Donanım kimliğini Microsoft sunucularında sorguluyor, eğer kayıtlıysa bu cihazı etkinleştir diyor. Dijital lisans yani.

Eki Görüntüle 1913220

Bende key aldım 3V66T yazıyor bende de ama sunucusu Microsoft Mailde ki keyden farklı bir key Microsoft güvenlik amaçlı göstermiyor herhalde ya da yükseltmeden dolayı öyle gösteriyor.

Microsoft'a bağlı çok iyi vallahi Key aldığıma pişman oldum :D

KMS CMD ile yapılan işlemde ürün anahtarı farklı bir sunucuya bağlı oluyor.

Geri
Yukarı