Windows 11 ile yaşanan sorunlar

Melihyy1902

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 6 yıl boyunca Windows 10 kullanmış biri olarak Windows 11 de bir sürü sorun yaşadım. Bunun çözümü var mı öğrenmek için yazmak istedim. Sorunlar şunlar:

1. Windows tuşu + Print Screen ile önceden her zaman ekran görüntüsü alabiliyordum. Şimdi ise tam ekran oyun oynarken Windows'un işine gelende ekran görüntüsü alıp diğerlerinde alamıyorum.
2. Bilgisayarın parlaklık seçeneği yok, illa üçüncü parti uygulamadan alıyorum.
3. Sağ tık menüleri yetersiz, mesela hiçbir zaman tek tıkla klasörleri yenileyemiyorum.
4. Sese sağ tıklayınca gelen ses efektleri menüsü kendi kafasına göre belirip yok oluyor.

Ve şu an aklıma gelmeyen birkaç sorun daha var. Bunları nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü ve parlaklık?

Monitör ayarlarından sanırım FreeSync açık olduğu için parlaklık ayarı yapılmıyor, Windows'un kendisinde de parlaklık ayarı olmadığı için MSI Center'dan ayarlıyordum, daha toplayalı 1 aydan fazla olmadığı için bu konuda çok bilgim yok, masaüstülerde ayarlardan parlaklık değişmiyor mu?

Monitör ayarlarından sanırım FreeSync açık olduğu için parlaklık ayarı yapılmıyor, Windows'un kendisinde de parlaklık ayarı olmadığı için MSI Center'dan ayarlıyordum, daha toplayalı 1 aydan fazla olmadığı için bu konuda çok bilgim yok, masaüstülerde ayarlardan parlaklık değişmiyor mu?

Masaüstü bilgisayarda parlaklık Windows'dan değil monitör ayarlarından değiştirilir.
yani bu bir Windows 11 sorunu değildir.

Windows içerisindeki parlaklık ayarı dizüstü bilgisayarlar ve Windows yüklü tabletler için yapılmıştır ve masaüstü bilgisayarlarda gözükmez.

Masaüstü bilgisayarda parlaklık Windows'dan değil monitör ayarlarından değiştirilir.
yani bu bir Windows 11 sorunu değildir.

Windows içerisindeki parlaklık ayarı dizüstü bilgisayarlar ve Windows yüklü tabletler için yapılmıştır ve masaüstü bilgisayarlarda gözükmez.

Ha pardon benim cahilliğim, zaten normalde laptop kullanıyordum artık ekran kartı çalışmayınca masaüstü toplamaya karar vermiştim. Haziran'dan öncesine kadar masaüstü bileşenleri ile ilgili en ufak bir fikrim yoktu.

Geri
Yukarı