Windows 11 Insider sürümü artıları ve eksileri

FatalError0

Yoctopat
Daha fazla  
Evet bildiğiniz gibi dün akşam saatlerinde Windows 11 Insider geliştirici sürümü için yayınlandı. Dün akşamdan beri kullanıyorum. Bulduğum artılar ve eksiler var.

Artılar

1. Tema
  2. Başlat menüsünün ve uygulamaların ortaya alınması.
  3. Yeni duvar kağıtları.
  4. Bu artısı mıdır bilmem ama Windows 10 ile neredeyse aynı hıza sahip.
  5. Windows 11, Windows 10'a göre daha düşük boyutlu.
  6. Yeni gelen özellikler.
  7. Sağ alt taraftaki tarih ve saatin daha küçülmüş ve yanlardan kırpılmış gibi olması biraz daha iyi durmuş bana göre.

Eksiler

• Açılış süresi ciddi yavaşlamış durumda.
  • Kapanış süresi ciddi yavaşlamış durumda.
  • Yarı İngilizce yarı Türkçe.
  • Bellek daha fazla kullanılıyor Windows 10'a göre.
  • Oyunlarda FPS Windows 10'a göre daha az.

Evet kendi gördüğüm kadarıyla artılarını ve eksilerini yazdım. Benim en çok canımı sıkan olay açılış ve kapanış süresinin çok yavaş olmasıydı. Windows 10'da 13-14 saniye açılıyordu. Windows 10'da ise 30 saniyeyi geçiyor. En çok şaşırdığım olay ise FPS düşmesi olayıydı. Normalde YouTube'dan izlediğim FPS karşılaştırmalarında Windows 11 daha iyi gibi gözüküyordu. Fakat benim için Windows 10 daha iyi bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • açılış süresi ciddi yavaşlamış durumda.
  • kapanış süresi ciddi yavaşlamış durumda.

Bende tam tersi şekilde hızlandı.

• yarı İngilizce yarı Türkçe.

Bunu söylemek yanlış olur daha Insider sürümü olduğu için gayet normal.

• bellek daha fazla kullanılıyor Windows 10'a göre.
  • oyunlarda FPS Windows 10'a göre daha az.

Temiz kurulum yaptınız mı? Ben temiz kurulum yaptım bellek kullanımı 150 MB civarı düştü. FPS 5-6 arttı.
Evet bildiğiniz gibi dün akşam saatlerinde Windows 11 Insider geliştirici sürümü için yayınlandı. Dün akşamdan beri kullanıyorum. Bulduğum artılar ve eksiler var.

artılar

1. tema
  2. başlat menüsünün ve uygulamaların ortaya alınması.
  3. yeni duvar kağıtları.
  4. bu artısı mıdır bilmem ama Windows 10 ile neredeyse aynı hıza sahip.
  5. Windows 11, Windows 10'a göre daha düşük boyutlu.
  6. yeni gelen özellikler.
  7. sağ alt taraftaki tarih ve saatin daha küçülmüş ve yanlardan kırpılmış gibi olması biraz daha iyi durmuş bana göre.

eksiler

• açılış süresi ciddi yavaşlamış durumda.
  • kapanış süresi ciddi yavaşlamış durumda.
  • yarı İngilizce yarı Türkçe.
  • bellek daha fazla kullanılıyor Windows 10'a göre.
  • oyunlarda FPS Windows 10'a göre daha az.

evet kendi gördüğüm kadarıyla artılarını ve eksilerini yazdım. Benim en çok canımı sıkan olay açılış ve kapanış süresinin çok yavaş olmasıydı. Windows 10'da 13-14 saniye açılıyordu. Windows 10'da ise 30 saniyeyi geçiyor. En çok şaşırdığım olay ise FPS düşmesi olayıydı. Normalde YouTube'dan izlediğim FPS karşılaştırmalarında Windows 11 daha iyi gibi gözüküyordu. Fakat benim için Windows 10 daha iyi bu konuda.

Ayrıca daha beta sürecinde olduğu için şimdiden böyle kötü değerlendirme yapıp "Windows 11 kötüdür" demek tamamen yanlış.

Ben de fps olarak Windows 10 Windows 11 ile aynı ama ileride daha iyi olacaktır.Bellek kulanımı ve açılış kapanış hızı hemen hemen aynı. Sadece bazı hatalar var.

Temiz kurulum yaptınız mı? Ben temiz kurulum yaptım bellek kullanımı 150 MB civarı düştü. FPS 5-6 arttı.

Ayrıca daha beta sürecinde olduğu için şimdiden böyle kötü değerlendirme yapıp "Windows 11 kötüdür" demek tamamen yanlış.
Ben Windows 11 kötüdür demedim ki.Windows 11 insider 1 günlük deneyimim sonucu gördüğüm artılarını ve eksilerini söyledim.
Ben de fps olarak Windows 10 Windows 11 ile aynı ama ileride daha iyi olacaktır.Bellek kulanımı ve açılış kapanış hızı hemen hemen aynı. Sadece bazı hatalar var.
Acaba bende neden ters tepki yaptı fpsim daha da kötüleşti açılış ve kapanış hızı da çok kötü.Acaba kurulum sırasında bişiler ters mi gitti ?Windows 11 i destekleyen de bir bilgisayarım var
Yalnız Windows 11 daha Beta'da.
Biliyorum.Zaten şimdiki hataları söyledim.Bu hatalrın çözülceğini umuyorum

Bana ne önerirsin ? Benim Windows 10'a göre fps değerlerim daha kötü.Açılış kapanış hızı daha kötü.

Geri
Yukarı