Windows 11 ISO (Düzenlenmiş Sürüm)

Makaleler
12
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba Technopat! Yakın zamanda sızan Windows 11 haberlerini duyduk hatta Technopat Sosyal sayesinde indirip deneyimledik. Bir kesim sanal makinada deneyimledi bir kesim ise kendi sisteminde deneyimledi fakat bilgisayarda kesim daha vardı kendi bilgisayarına kurmaya çalışıp da hatalarla karşılaşan bu konu bu kesim için :)

Çeşitli yerli ve yabancı forumlardaki hataları derledim ve bu hatalara karşı üretilen çözümleri incelediğim zaman genellikle Windows kurulumu esnasında sorunlarla karşılaşılıyor. Örneğin "This PC can't run Windows 11".

Technopat Sosyal'deki This PC can't run Windows 11 hakkında birkaç çözüm diye paylaşılan konular hakkında bilgi vereyim.
1- Asıl çözüm olan BIOS'dan TPM 2.0 ayarını aktif etme: Birçok eski sistemlerde BIOS'da böyle bir seçenek olmadığından veya sistemi TPM 2.0 desteklemediğinden dolayı sorunu çözemiyorlar.
2- Appraiserres.dll dosyasını değiştirme: Birkaç kişide işe yaramış fakat bu bir çözüm değil. Genel kesim gibi bende de işe yaramadı gerek UEFI kurulumda gerek eski tip kurulumda çözüm olmadı.
3- Kurulum esnasında cmd ile install.win dosyasını diske koyup boot etmek: Bu işlem işe yaramakta fakat hem uğraştırıcı hem veri kaybı durumundan tercih edilmiyor.
4- Windows 10 ISO'sunu temel alıp install.win dosyasını değişme: Bu işlem sayesinde kurulum yapılabilmekte fakat sağlıklı değildir. Paylaşılan "Sorunsuz Windows 11" ISO'ları genellikle bazı sistemlerde ve sanal makinalarda kurulumun son aşamasında hata verebilmekte. Ayrıca başarılı kurulum yapıp da Windows'u etkinleştiremeyen kişiler de mevcut.

Peki Çözüm Nedir?
Benim gibi henüz resmi olarak çıkmadan kendi sistemlerinde deneyimlemek isteyenler için özel bir imaj hazırladım. Bu imajda tüm hatalar çözülmüş halde ve bu imajın temeli sızılan imaj ile aynı yani herhangi bir işletiminin temeli kullanılmadı. Hazırladığım imaj ile kurulumdan sonra herhangi bir soruna rastlanmadı geç paylaşmamın nedeni ise iyice kontrol etmem oldu. Herhangi bir şekilde işletim sisteminin bütünlüğü bozulmamıştır sadece setup ile oynanmıştır. Ayrıca paylaşılan "Sorunsuz Windows 11" imajlarının aksine Windows 11 tüm sürümleri mevcut ve boot aşamasında yeni logo çıkmakta.

UEFI ve Legacy desteklemektedir. Ayrıca sanal makinalar için de uyumludur direkt boot edilebilir. Paylaştığım linkten ISO dosyasını indirip normal şekilde Rufus ile yazabilirsiniz.

Ek Bilgi: Resmi betalar yayınlanınca orjinal ile düzenlenmiş versiyonlarını sürümlerini paylaşacağım.

Screenshot1.pngScreenshot2.pngScreenshot3.pngScreenshot4.pngScreenshot5.pngScreenshot6.pngScreenshot7.pngScreenshot8.pngScreenshot9.pngScreenshot10.pngScreenshot11.png

Kurulum (Technopat)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İndirme Bağlantıları
Link1: https://disk.yandex.com.tr/d/dvn3RiWfEk5qMg
SHA-1: e8a38734aecd5b65ff868ea90b92a64c544f5d0c
MD5: b7fe629b7f3972bbdaca49ad25d9573f

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 25 hazirandan sonra indirin

Bu işi disk yansımaları anakarti çok zorluyor,optimize edilmemiş disk yansıması dosyalar bunlar, Windows orjinalini duyurana kadar bekleyin

ben laptopa dualboot yaptım, işlemciyi lahmacun götürür gibi götürüyor, 4 gb ram var sana tavsiyem 25 haziranda yükle hem o daha düzenlidir

Pentium D 820 üstünde boot ettiremiyorum acaba bu iso ile eder mi 11 Derece eğik Windows logosundan sonra resetliyor makine.
Legacy kurulum yaptım başarılı bir şekilde denemeni önerim eğer düşünüyorsan.
Arkadaşlar 25 Haziran'dan sonra indirin.

Bu işi disk yansımaları anakarti çok zorluyor, optimize edilmemiş disk yansıması dosyalar bunlar, Windows orijinalini duyurana kadar bekleyin.
Denemek isteyenler için paylaştım. Resmi betaları da paylaşacağım aynı şekilde.
Ben laptopa dualboot yaptım, işlemciyi lahmacun götürür gibi götürüyor, 4 GB RAM var sana tavsiyem 25 Haziran'da yükle hem o daha düzenlidir.
Dediğim gibi önceden denemek isteyipde hata ile karşılaşanlar için düzenledim.

Resmi indirme bağlantısını beklemek daha mantıklı.
İl çıkan resmi betalardada TPM 2.0 gereksinimi olacağını düşünüyorum. Bu durumdada sorunlar devam edecek bu sefer resmi imajları düzenleyerek konuyu güncelleyeceğim. Güvenlik kuşkusu olanlar install.win dosyasının SHA veya MD5 değerlerini karşılaştırabilir.

Legacy kurulum yaptım başarılı bir şekilde denemeni önerim eğer düşünüyorsan.

Denemek isteyenler için paylaştım. Resmi betaları da paylaşacağım aynı şekilde.

Dediğim gibi önceden denemek isteyipde hata ile karşılaşanlar için düzenledim.
D 925 üzerine kurdum fakat windows OOBE gelmeden kernel hatası alıyorum. Acaba linuxtaki gibi kernel panik mi oluyor?

Geri
Yukarı