Windows 11 kullanırken ki deneyimlerim

Şimdiden uyarıyorum. Bende stabil olduğu için bu kaideler sizde geçerli olmayabilir. Bu yüzden normal bir kullanıcı kurmaması gerekir. Ama yeterince teknik bilginiz varsa ve merak ediyorsanız. Sorumluluk size aittir. Dün Insider ile kurulum yaptım. Verilerimde herhangi bir kayıp yaşamadım. Yaklaşık dün akşamdan beri kullanıyorum ve stabilizasyon problemi yaşamadım. Hatta mavi ekran bile almadım. Kullanım performansından memnunum. Alt Tab hızlarım, sekme açılışları ve oyunlarda kayda değer 5 ila 18 FPS artışı da beni son derece memnun etti dostlarım.

Adobe Premiere render performansında ise 1080P video render aldığımda, Windows 10'a göre biraz daha hızlı olduğunu dile getirebilirim. Arayüz, klasörler ve şekil itibari ile çok hoş. İlk defa yeni bir Windows deniyormuşçasına deneyimledim. :)

Oyunlarda bir sıkıntı yaşamadım. Ama bazı laptop kullanıcılar aşırı derece mavi ekran ve çökmeler yaşamış. Ben yaşamadım. Lakin bu asla yaşamayacağım anlamına da gelmiyor.

Tek bir nokta canımı sıktı kişiselleştirme menüsünde stili değiştirince 1 saniyelik ufak donmalar yaşadım. Başka hiçbir problem yaşamadım.

Ana bilgisayarımda deneyimledim. Kullandığım sistem ise:

• i7-10700K
  • Gigabyte Z590 Aorus Elite Ax
  • G.Skill Trident Z 3200 MHz 2x8 16 GB
  • UHD 630
  • Intel 660P 1TB M.2 NVMe SSD
  • 1 TB Samsung HD105'si HDD
  • Gigabyte GP750GM 750W 80+Gold
Ara yüze gelecek olursak sizlere şöyle bir fotoğraf paylaşmak isterim.

Screenshot_2.png

Açılış hızım ise Son BIOS zamanı Windows 10 da iken 11 saniyeydi. Lakin Windows 11 de bu hızım 9.8 saniyeye düştü. Bu konuda da oldukça verim aldığımı söyleyebilirim.

Şimdilik bu kadardı. Özellikle her türlü şeyleri yapmak istedim. Belki inanmayacaksınız lakin mavi ekran bile almak için uğraştım. Ama alamadım. 😂

Kendinize iyi bakın. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadaşım Insider ile güncelleyecek fakat diyelim ki beğenmedi ve kurtarma ile geri döndü o zaman veri kaybı yaşar mı?

Bir arkadaşım Insider ile güncelleyecek fakat diyelim ki beğenmedi ve kurtarma ile geri döndü o zaman veri kaybı yaşar mı?

Ben az önce Insider ile güncelledim ve kullandım. İlk sefer de herhangi bir sorun yoktu gayet stabildi. Windows Update geldi, Update'de Windows 10 güvenlik güncellemesi yazıyordu. Yükledim yeniden başlattı ve exprolel.exe açılma hatası verdi. Masaüstüne erişemedim. Shift+yeniden başlatma ile güvenli mod sekmesinden eskiye geri döndüm. Herhangi bir veri kaybım olmadı. Saygılarımla...

Ben az önce Insider ile güncelledim ve kullandım. İlk sefer de herhangi bir sorun yoktu gayet stabildi. Windows Update geldi, Update'de Windows 10 güvenlik güncellemesi yazıyordu. Yükledim yeniden başlattı ve exprolel.exe açılma hatası verdi. Masaüstüne erişemedim. Shift+yeniden başlatma ile güvenli mod sekmesinden eskiye geri döndüm. Herhangi bir veri kaybım olmadı. Saygılarımla...
Tamamdır çok teşekkürler.

Geri
Yukarı