Windows 11 kurduktan sonra Dell G15 5530 laptopun kasması

sdttnavsr

Hectopat
Merhaba daha yeni bir laptop satın aldım. Laptopun modeli Dell G15 5530 özellikleri i7 13650HX işlemcisi ve RTX4060 ekran kartı var. Bilgisayar Ubuntu haldeyken akıcıydı ama Windows 11 kurduktan sonra anlık kasmalar, donmalar vb. şeyler olmaya başladı. Ne yapmam gerek?

Merhaba daha yeni bir laptop satın aldım. Laptopun modeli Dell G15 5530 özellikleri i7 13650HX işlemcisi ve RTX4060 ekran kartı var. Bilgisayar Ubuntu haldeyken akıcıydı ama Windows 11 kurduktan sonra anlık kasmalar, donmalar vb. şeyler olmaya başladı. Ne yapmam gerek?
Linux kernel içinde birçok önemli sürücüyü barındırır. Windows'ta sürücüleri indirmeniz gerekiyor. Tamamını edindikten sonra mümkünse Harici GPU'ya geçiş yapın ve tümden çözün sorunu.

Nasıl harici GPU'ya geçişi nasıl yapabilirim?
Nvidia sürücüsünü kurduktan sonra masaüstüne sağ tıklayınca nvidia denetim masası yazar oraya girip physx ayarına girip yapabilirsiniz
1704108592527.png
böyle mesela

Nvidia sürücüsünü kurduktan sonra masaüstüne sağ tıklayınca nvidia denetim masası yazar oraya girip physx ayarına girip yapabilirsiniz Eki Görüntüle 2070956böyle mesela
Yok hayır. Buradan geçemez.

Advanced Optimus varsa sisteminizde onun sekmesinden değiştireceksiniz. Yoksa BIOS'ta vardır belki oradan değiştirirsiniz. Bir Windows uygulaması da olabilir bu.

Ama belki hiçbiri de olmayabilir. Multiplexar üzerinden Grafik Switch sisteminizde desteklenmiyor da olabilir düşük ihtimalle.

Yok hayır. Buradan geçemez.

Advanced Optimus varsa sisteminizde onun sekmesinden değiştireceksiniz. Yoksa BIOS'ta vardır belki oradan değiştirirsiniz. Bir Windows uygulaması da olabilir bu.

Ama belki hiçbiri de olmayabilir. Multiplexar üzerinden grafik Switch sisteminizde desteklenmiyor da olabilir düşük ihtimalle.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı