Windows 11 kurmaya değer mi?

Prelüd

Hectopat
RAM
Team T-Force Night Hawk RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 Black
SSD veya HDD modeli
WD 500GB Blue SN570
Ekran kartı
Sapphire PULSE RADEON RX560 2GB
Anakart
MSI MPG B550 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Pazartesi günü yeni SSD'm gelecek. Temiz kurulum yapmışken 11 kurmayı düşünüyorum. Sizce kurmaya değer mi, hatalarından ayıklanmış mıdır, bir hatayla karşılaşsam çözebilecek kaynağım olur mu? İşlemlerin 2 kat hızlandığını iddia ediyorlar. Bu kadar gözle görülür faydaları var mıdır?

Pazartesi günü yeni SSD'm gelecek. Temiz kurulum yapmışken 11 kurmayı düşünüyorum. Sizce kurmaya değer mi, hatalarından ayıklanmış mıdır, bir hatayla karşılaşsam çözebilecek kaynağım olur mu? İşlemlerin 2 kat hızlandığını iddia ediyorlar. Bu kadar gözle görülür faydaları var mıdır?

SSD ile çok güzel ama SSD'siz çok yavaş oluyor başlangıçta.

Açıkçası kullanım olarak Windows 10 dan çok bir farkı yok ama kullanılan tema ve Windows sistem sesleri oldukça güzel uzun zamandan beridir Windows 11 kullanıyorum ve tavsiye ederim. Nadiren de olsa masaüstünde bazı bug lar yaşasam da son güncelleme ile onlarda giderildi.

Bir diğeri de herhangi bir uyumsuz driver söz konusu değil çünkü Windows 10 driverleri bile sorunsuz çalışıyor.

Sisteminizle işletim sistemi dosyalarında sorun olmazsa başka sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. (1-2 temel Windows sorunları var da Windows 10'da da başka sorunlar var yani çok önemli değil. Standart kullanıcı veya dikkat etmeyen farkına bile varmayabiliyor. ) Gerçi Win 11 diye çıkarılan şey yıllarca eleştirilen Linux tabanlı tasarımın Windows'a yedirilmesi de neyse...

Orta düzey bir sistemde yarım yıldır kullanıyorum. Bir süre Beta'da test edip RTM sürüm çıkınca hemen temiz kurulum'u yaptım.
Vallahi şu ana dek bir sorun çıkmadı çok şükür, 10'dan daha iyi diyebilirim. Ben bayağı bir memnunum, görünüşü de performansı da stabilitesi de oldukça iyi.

Sisteminizle işletim sistemi dosyalarında sorun olmazsa başka sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. (1-2 temel Windows sorunları var da Windows 10'da da başka sorunlar var yani çok önemli değil. Standart kullanıcı veya dikkat etmeyen farkına bile varmayabiliyor. ) Gerçi Win 11 diye çıkarılan şey yıllarca eleştirilen Linux tabanlı tasarımın Windows'a yedirilmesi de neyse...
İnsanlar, simgeleri ortaya alabilecekleri task bar'a coştu fakat tema pek umurumda değil. Hatta Windows 10'un temasını yeğlerim. Eski sürümde birden fazla kez işletim sistemi dosyalarım bozulduğu için yenisine geçiyorum. Diğer özellikleri de cabası tabii. Hatalarından arındırıldığına sevindim.

Bu konuyu (Çözüldü: R5 3600X sistemde Windows 11'e geçilmeli mi?) açtıktan yaklaşık 1 hafta sonra geçtim. İlk geçtiğimde de zaten iyiydi fakat üzerine gelen 10'larca güncelleme ile çok daha stabil bir hale geldi, bence Windows 10'dan daha iyi bile olabilir. Benim gördüğüm ve hala düzelmeyen tek sorunu sağ alt kısımda bulunan saat / tarih bilgisinin olduğu bölmeye tıklayınca açılan takvim alanının biraz yavaş açılıyor olması. Geçmenizi şiddetle öneririm.

Geri
Yukarı