Windows 11 nasıldır?

Donanım eleştirisi yapanların boşa kürek çektiği gerçeğini görüyorum. Performans ile ilgili Windows 11 üzerinde bir takım sıkıntıların olduğu bir gerçek. Bunu Windows 11 kullanıp daha sonra tekrar windows 10'a geçen her kullanıcıya sorabilirsiniz. Eminim ki hepsi Windows 10 sürümünün daha seri çalıştığını söyleyecektir.

Benim de Gigabyte A320M-H zar zor açtım bende bir menü vardı onu açmak gerekiyordu TPM'nin aktif olması için bir videoda denk geldim çoğu videoda gösterilmiyordu oradan açınca düzeldi Valorant sorunu.

Hocam Bing simgesini nasıl aktif ettiniz bende kendiliğinden gelmişti sonra resimi kapatıp açtım nedense Bing simgesini özledim qwdfdqwqwdf.

Hocam ben de bilmiyorum, Windows 11'i kurduğumdan beri böyle eski haline geri getirmeye çalışıyorum ama bir şey bulamadım 😂

Hocam ben de bilmiyorum, Windows 11'i kurduğumdan beri böyle eski haline geri getirmeye çalışıyorum ama bir şey bulamadım 😂
Nasıl yani bing simgesini kaldırmaya mı çalıştınızda olmadı 😄

Arama ayarlarından Vurguları gösteri açın gidiyor bing simgesi yerine resimler geliyor sonra tekrardan kapatın vurguyu bing simgeside gidiyor ben böyle yapmıştım bing simgesi geldiğinde sonra birdaha da gelmedi 🥺

1682532078709.png

Son düzenleme:
MSI GT60 2PC Dominator:
  • i7-4810MQ 2.8 GHz
  • 28 GB DDR3 1600 MHz RAM
  • GTX 870M
  • 860 EVO 500 GB ve 1 TB HDD
Bu cihaza Windows 11 kurdum, sorunsuz kullanıyorum.

Temmuz 2021'den beri sorunsuz kullandığım sistem ise:
  • ASUS B450M-Dragon
  • AMD Ryzen 5 3600 4.1 GHz (1.2v)
  • ASUS ROG STRIX GTX 1660 Ti Gaming
  • XPG Gammix D30 2x8 GB 3000 MHz CL16
  • WD Blue SN570 500 GB M.2
  • Samsung 870 EVO 500 GB SATA III
Dizüstü bilgisayarda aşırı RAM ve işlemci kullanımına rastlamadım. 3 tane 1440p video ve 2 sekme açık ve ayrıca Discord ve Spotify aktif olarak çalışıyor:

Adsız.png

Son düzenleme:
Şimdi size bir şey sormak istiyorum W11 kullanmış biri olarak soruyorum benim sistem 4 GB RAM'lı, TPM'siz bir sistemdi ve içinde W11 vardı 1.5 ay önce çok ta eski olay değil ben sistemi 8 GB RAM yapmadan önce W11 idare eder şekilde kullanıyordum fakat masaüstü RAM'dan kaynaklı mı ne çöküyordu neyse o gün kasayı bilgisayarcı abiye getirdik o sistemi 8 GB RAM yaptıktan sonra sistem aşırı kasnaya başlamış ve W7'ye formatlamış ve bana sonra dedi ki W11 yapma ama Windows 10 yaparsan yap W11 daha düzgün değil kurma dedi işte bende böyle bir şey var mı diye düşünüyorum o yüzden W11'e dönmüyorum Windows 10'dayım ve açıkçası bayağı iyi hızlı ve sıkıntısuz şekilde kullanıyorum.
Sizce Windows 11'e bir şans daha vermeli miyim?
Not: Anladıysanız sistemim eski bir sistem 2011 model.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin kurduğunuz 11 beta olan 11'dir. Şu an 11'de sorun yok. Güncelleme ile buglar da gitti.
Aynen kardeş bi sen doğrusun hepimizinki betaydı yanlıştı biz beceremedik ama Microsoft sana özel yazdı ayrı bir sürüm verdi kimsenin bilmediği full her şey tam olan hatasız onun dışında bütün problem bizde.

Şimdi size bir şey sormak istiyorum W11 kullanmış biri olarak soruyorum benim sistem 4 GB RAM'lı, TPM'siz bir sistemdi ve içinde W11 vardı 1.5 ay önce çok ta eski olay değil ben sistemi 8 GB RAM yapmadan önce W11 idare eder şekilde kullanıyordum fakat masaüstü RAM'dan kaynaklı mı ne çöküyordu neyse o gün kasayı bilgisayarcı abiye getirdik o sistemi 8 GB RAM yaptıktan sonra sistem aşırı kasnaya başlamış ve W7'ye formatlamış ve bana sonra dedi ki W11 yapma ama Windows 10 yaparsan yap W11 daha düzgün değil kurma dedi işte bende böyle bir şey var mı diye düşünüyorum o yüzden W11'e dönmüyorum Windows 10'dayım ve açıkçası bayağı iyi hızlı ve sıkıntısuz şekilde kullanıyorum.
Sizce Windows 11'e bir şans daha vermeli miyim?
Not: Anladıysanız sistemim eski bir sistem 2011 model.

Ben 2012 model laptop da kullanıyorum SSD yoksa tabii ki kasar normaldir bu SSD takarsan hiçbir şey olmaz.

Geri
Yukarı