Windows 11 net bir şekilde Windows 10'dan daha yavaş

Oyunlar için de en iyisiymiş. Tabii tabii. Takılmalar arttı, input lag arttı ama bir şey düzelmedi.
Valorant oynuyorum ben fanboyluk yapsam vurduğum sayı yalan atıyorsun der :D ama gerçekten sorun yaşamıyorum. Ki TPM'nin zorunluluk olmasını destekliyorum, eh belki okuduğum kaynaklar yalan söylüyor fakat fps oyunları v.b. de bu sayede hile açmanın daha zor olacağını okudum bu yüzden tamamen TPM taraftarıyım.

Bu tarz yorumları okudukça aklım soru işaretleriyle doluyor. Yeni toplanmış, yeni nesil parçalar barındıran bir sisteme win11 mi kurulmalı win10 mu? Şayet, win11'in zamanla düzeleceğini düşünüdüğümden 11 kurarım diyordum lakin bu denli şikayetler olunca bilemedim ki...

Bana kalırsa pişman olacaklar. Windows 11'i iptal edecekler.
Böyle bir şey mümkün değil. Bir işletim sistemi piyasaya çıkış yaptıktan sonra iptal edilecek bir şey değildir. Windows 11 çok yarım yamalak bir işletim sistemi. Özellikle tasarım konusunda yenilikçi adımlar uygulayacağız diye tasarımı yarım yamalak bırakıp piyasaya sürdüler ve getirdikleri yeni tasarım her ne kadar performansa etki etmiyor diye söyleseler de özellikle dosya gezgininde bariz bir yavaşlama ve yüksek ram kullanımı sorunu var. Bütün bu sorunlar çözülemeyecek bir şey değil. 2022 yılında gelecek büyük güncelleme ile Windows 11 asıl potansiyeline ulaşır diye tahmin ediyorum.

Böyle bir şey mümkün değil. Bir işletim sistemi piyasaya çıkış yaptıktan sonra iptal edilecek bir şey değildir. Windows 11 çok yarım yamalak bir işletim sistemi. Özellikle tasarım konusunda yenilikçi adımlar uygulayacağız diye tasarımı yarım yamalak bırakıp piyasaya sürdüler ve getirdikleri yeni tasarım her ne kadar performansa etki etmiyor diye söyleseler de özellikle dosya gezgininde bariz bir yavaşlama ve yüksek ram kullanımı sorunu var. Bütün bu sorunlar çözülemeyecek bir şey değil. 2022 yılında gelecek büyük güncelleme ile Windows 11 asıl potansiyeline ulaşır diye tahmin ediyorum.
Hocam adamlar hazır olan Windows 10X'i iptal ettiler.

Windows 11 yeni getirdiği mimarilerle Windows 10'dan zaten daha hızlı bu bariz bir şekilde açık. Garipsedim açıkcası, 10'dan beri Insider'ım ve şu ana kadar karşılaştığım en güzel, en modern ve en hızlı Windows bence.
Hocam adamlar hazır olan Windows 10X'i iptal ettiler.
Windows 10X hazırdı. Yayınlanmadı.

1 buçuk ay önce Windows Update bölümüne gelen güncelleme ile geçiş yapmıştım. Yüklediğim akşam CS:GO'da 100 FPS düştü, oyun da çok geç açılmaya başladı. Bunun dışında 10 gün boyunca hiç sorun yaşamadım. Sonrasında ekranın her yerinde çizgilenmeler, videolarda renk kaymaları, videoların sağa sola kayıp durması gibi sorunlar çıkmaya başladı. Dün Windows 10'a geri dönüş yaptım. Giden 100 FPS tekrar geri geldi.

Yayınlanan işletim sistemini iptal edemezler. Windows 12 diyerek yeni bir sistem piyasaya sürebilirler ancak.

Bu tarz yorumları okudukça aklım soru işaretleriyle doluyor. Yeni toplanmış, yeni nesil parçalar barındıran bir sisteme win11 mi kurulmalı win10 mu? Şayet, win11'in zamanla düzeleceğini düşünüdüğümden 11 kurarım diyordum lakin bu denli şikayetler olunca bilemedim ki...
4 aylık Asus TUF laptop kullanıyorum. 1 TB SSD, i7 11800H işlemci, 16 GB ram, RTX 3050Ti ekran kartı var. CS:GO'da 100 FPS düştü direkt. Yukarda yazdığım diğer sorunlar da cabası. Tekrar Win10'a geri döndüm. Tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı